24/09/2024
Beste Open-hartsvrienden, hierbij wil ik heel graag een oproep lanceren om Serhii (Serge) te helpen. Hij is een Oekraïens vluchteling en woont sinds december vorig jaar bij mij in het huis in Antwerpen. De voorgaande maanden is hij intens bezig geweest met Nederlands te leren en het volgen van inburgeringscursussen. Maar ook heeft hij ettelijke keren mee de handen uitgestoken op Koningsmolen. Sinds eind juni - toen er een koper was voor mijn woning - is hij dagelijks op zoek naar een andere woonplek.
Dit berichtje stuurde hij mij deze morgen nog : 'Hallo Dirk.Ik ga morgen weer eens kijken naar de huisvesting.Ik probeer en doe mijn best.Ik vraag iedereen met wie ik contact heb om te helpen met huisvesting.Het bleek een oneerlijke trend, mensen zoals ik worden bewust geweigerd Woning verhuur.Er wordt systematisch gediscrimineerd als het gaat om het huren van woningen. Wat een moeilijke situatie.Ik zag geen zomer of zon, want elke dag na de cursussen ging ik op zoek naar een appartement.Ik liep en reed door de straten van Antwerpen op zoek naar advertenties voor het huren van appartementen.Ook van internet.Mijn brein kookt van pijn en systemische cynische discriminatie: als je geen arbeidscontract hebt, ben je automatisch een tweederangs mens.Ik heb niet de kracht om de taal snel aan te passen, te leren en te consolideren, omdat ik in een systemische stress leef van het zoeken naar een ander huis, waar ik systematisch wordt geweigerd omdat ik niemand ben.Maar ik zoek nog een andere plek om te wonen en ga morgen naar een nieuwe bijeenkomst.'
Het zoeken wordt nu echt heel dringend : 15 oktober wordt de akte verleden. Kan iemand hem - op welke manier ook - als is het maar tijdelijk helpen naar een woonst in Antwerpen ? Serge heeft een groot hart en zal je enorm dankbaar zijn.
Hartegroet,
Dirk