
05/06/2025
Dit kaartje staat iets meer dan een jaar op mijn nachttafeltje. Ik heb er in het afgelopen jaar vaak naar gekeken en gedacht ' ja, zal wel ....' Maar, ik heb het niet weggezet, omdat ik erin wil blijven geloven. Het afgelopen jaar, was een bijzonder moeilijk jaar, eigenlijk zijn er geen woorden voor. Het waren grote dingen die moeilijk waren maar ook de allerkleinste dingen waren vaak onverwacht zowaar nog moeilijker.
6 weken geleden ben ik, zijn wij, nog eens door hopelijk een van de laatste moeilijke hindernissen gegaan. Heel mijn zijn kon alleen maar rusten. Soms letterlijk de dag, 24 uur doorkomen. Hoe ik die doorkwam speelde eigenlijk weinig belang, gewoon doorkomen. Gewoon uitzitten. Mijn hoofd was nog nooit zo stil, geen plannen, geen creativiteit, geen ideeën, enkel de tijd uitzitten en wachten en geloof blijven houden dat dit ooit overgaat en dat ik terug beetje bij beetje mezelf zal zijn. Hoe zeer ik vroeger soms ook mijn 'druk' hoofd stil wou hebben nu verlang ik alleen maar terug naar mijn 'druk' hoofd.
Vandaag voelde ik voor het eerst dat ik nog eens wat wou schrijven. Alles is anders en toch hetzelfde. Ik zoek mijn weg in nogmaals herbeginnen en voortdoen. Hoe dit er dan concreet zal uitzien weet ik niet, ik probeer maar wat. Maar hey, is dit niet het leven? Proberen we niet allemaal maar wat?
Ik blijf ook fan van de badge ' ik moet het zelf doen maar niet alleen ', vorige week in de lift van het ziekenhuis, sprak iemand me aan op de badge, en het deed me goed om te voelen dat ze nuttig zijn deze badges. Het zijn onder andere ook zo'n korte momenten die mijn geloof in stand houden.