⛺ კარავი და ქალთა და შშმ პირთა მხარდამჭერი ცენტრი ილაპარაკე/𝐒𝐏𝐄𝐀𝐊 𝐔𝐏 წარმოგიდგენთ საპილოტე ვერსიას მწვანე შუქი!
🟢 მწვანე შუქი არის უნიკალური ინიციატივა, რომელიც შეიქმნა შშმ პირთა მშობლებისა და მეურვეების მხარდასაჭერად. პროექტის საპილოტე ვერსია მხარდაჭერილი და დაფინანსებულია სლოვაკეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტო (SAIDC) მიერ
🟢 მწვანე შუქის საპილოტე ვერსია 6 თვის განმავლობაში განხორციელდება და ხელმისაწვდომი იქნება კარავის ბენეფიციარი მარტოხელა ან სოციალურად დაუცველი მშობლისთვის. მწვანე შუქის მეშვეობით 25 მშობლისთვის თერაპიული და საგანმანათლებლო სესიები იქნება ხელმისაწვდომი. ხოლო 60 მშობელი შეძლებს დაესწროს საგანმანათლებლო სესიებს
✔️ საპილოტე პროგრამა მოიცავს შემდეგ თერაპიულ და საგანმანათლებლო სესიებს: ინტენსიური ფსიქოთერაპია, კოგნიტიურ-ბიჰევიორული თერაპია, ნეირო-ლინგვისტური პროგრამირების თერაპია, ონლაინ ფსიქო-საგანმანათლებლო სესიები, შშმ პირთა უფლებები, პერსონალური ქოუჩინგი, ურთიერთმხარდამჭერი ტრენინგები