კარავი • Karavi Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from კარავი • Karavi, Medical and health, 10b Bakhtrioni Street, Tbilisi.
⛺ ევექსის ბავშვთა ნეიროგანვითრების ცენტრი
✔️ TÜV Austria-ს მიერ საქართველოში ერთადერთი ISO 9001:2015-ის მოთხოვნების მიხედვით სერტიფიცირებული ცენტრი
📍 https://maps.app.goo.gl/nobyFxTLKhLfFsjq7 ევექსის ბავშვთა ნეიროგანვითარების ცენტრი „კარავი“ მდებარეობს თბილისში, ბახტრიონის 10ბ-ში.
ცენტრის მიზანი თითოეული ბავშვის სოციალურ-კომუნიკაციური უნარების გაუმჯობესება და მათი სრულფასოვანი განვითარებაა.
კარავი 1-18 წლამდე ბავშვებისა და მოზარდებისთვის აერთიანებს შემდეგ სერვისებს:
ფსიქიატრის და ფსიქოლოგის დიაგნოსტიკა/კონსულტაცია;
ინდივიდუალური და ჯგუფური ფსიქოთერაპია;
ქცევითი თერაპია;
მეტყველების განვითარების შეფასება და თერაპია;
ხელოვნებით თერაპია;
მუსიკალური თერაპია;
სენსორული თერაპია;
ფიზიკური თერაპია;
ოკუპაციური თერაპია.
⛺ კარავი და ქალთა და შშმ პირთა მხარდამჭერი ცენტრი ილაპარაკე/𝐒𝐏𝐄𝐀𝐊 𝐔𝐏  წარმოგიდგენთ საპილოტე ვერსიას მწვანე შუქი!  🟢 მწვა...
⛺ კარავი და ქალთა და შშმ პირთა მხარდამჭერი ცენტრი ილაპარაკე/𝐒𝐏𝐄𝐀𝐊 𝐔𝐏 წარმოგიდგენთ საპილოტე ვერსიას მწვანე შუქი!
🟢 მწვანე შუქი არის უნიკალური ინიციატივა, რომელიც შეიქმნა შშმ პირთა მშობლებისა და მეურვეების მხარდასაჭერად. პროექტის საპილოტე ვერსია მხარდაჭერილი და დაფინანსებულია სლოვაკეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტო (SAIDC) მიერ
🟢 მწვანე შუქის საპილოტე ვერსია 6 თვის განმავლობაში განხორციელდება და ხელმისაწვდომი იქნება კარავის ბენეფიციარი მარტოხელა ან სოციალურად დაუცველი მშობლისთვის. მწვანე შუქის მეშვეობით 25 მშობლისთვის თერაპიული და საგანმანათლებლო სესიები იქნება ხელმისაწვდომი. ხოლო 60 მშობელი შეძლებს დაესწროს საგანმანათლებლო სესიებს
✔️ საპილოტე პროგრამა მოიცავს შემდეგ თერაპიულ და საგანმანათლებლო სესიებს: ინტენსიური ფსიქოთერაპია, კოგნიტიურ-ბიჰევიორული თერაპია, ნეირო-ლინგვისტური პროგრამირების თერაპია, ონლაინ ფსიქო-საგანმანათლებლო სესიები, შშმ პირთა უფლებები, პერსონალური ქოუჩინგი, ურთიერთმხარდამჭერი ტრენინგები