Refleksologia stóp i rąk-Lifting terapeutyczny twarzy DRE

  • Home
  • Refleksologia stóp i rąk-Lifting terapeutyczny twarzy DRE

Refleksologia stóp i rąk-Lifting terapeutyczny twarzy DRE Refleksologia jest skutecznym antidotum na stres, zwalcza ból głowy, kręgosłupa i innych części ciała.

Pomaga również poprawić jakość życia ludziom ciężko chorym.

22/06/2022

Tematem, który poruszył, a nawet "obruszył" ostatnio wiele osób stała się refleksologia i nowotwory/raki, a konkretnie to, czy metoda jest bezpieczna dla chorych, czy może wyleczyć chorobę onkologiczną albo czy może przyłożyć się do tzw. przerzutowania, czyli roznoszenia chorych komórek po organizmie.

Refleksologia to terapia salutogenna, która przynosi wyłącznie zdrowie. Nie może wyrządzić organizmowi krzywdy. Jest naturalna, bezpieczna i ekologiczna, a żaden z jej mechanizmów działania nie przyczynia się do "dystrybucji" przerzutów w organizmie.

Refleksologia ma zachęcić ciało do wejścia w stan trawienia i relaksacji. To stan najważniejszy dla budowania, podtrzymywania i odtwarzania zdrowia, co nie oznacza, że refleksologia leczy.
Terapia ogólnie wspiera, a pod jej wpływem organizm może "przypomnieć" sobie o własnych wrodzonych zasobach zdrowia.

Może, bo nie musi. Dlatego, że mechanizm działania refleksologii może nie być tym, którego ciało właśnie potrzebuje. I wtedy trzeba lub warto szukać dalej tego, co będzie najbardziej efektywne w danej sytuacji, co człowiek oceni jako przynoszące zmianę, ulgę czy poprawiające nastrój. Jest przecież wiele innych wspaniałych terapii, których medium jest dotyk.

Jest też wiele doniesień naukowych potwierdzających jakie korzyści refleksologia przynosi osobom cierpiącym na nowotwory a także chorym terminalnie. To między innymi zmniejszenie poczucia lęku i niepokoju, zmniejszenie dolegliwości bólowych, polepszenie jakości snu i wypoczynku, relaksacja mięśni oraz złagodzenie skutków ubocznych przyjmowania chemioterapii (m.in. mdłości, poczucia osłabienia, braku apetytu). Także w przypadku odchodzenia na
"stronę Charona" empatyczny refleksolog i jego ręce okazują się być ogromnym wsparciem. To jest też zjawisko salutogenności terapeutycznej

Jeśli szukacie potwierdzenia tych wiadomości, to po wpisaniu w Google słów: reflexology and cancer - znajdziecie odpowiednie linki do wyników badań nad refleksologią.

Nie ma schematu wedle którego miałaby przebiegać idealna terapia refleksoryczna u chorego onkologicznie albo u każdego innego chorego. Zabiegi robi się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu, a czasem częściej, co zależy od stanu osoby poddającej się terapii i reakcji występujących po niej.

Refleksolog przeprowadza wywiad terapeutyczny i wspólnie z chorym decydują, jaki mikrosystem odruchowy będzie stymulował (np. twarz, ręce, stopy, uszy lub w integracji etc.).

Nigdy nie pracuje się refleksorycznie w bezpośredniej okolicy ciała, gdzie występują zmiany nowotworowe. Jeśli ktoś cierpi z powodu nowotworu w okolicy głowy nie wykonamy refleksologii twarzy, ale ręce i stopy zawsze możemy masować. Każdy przypadek trzeba jednak przeanalizować osobno, bo już po wyleczeniu nie ma przeciwwskazań do pracy w miejscu, gdzie kiedyś były zmiany.

Żadnego logicznego i naukowego potwierdzenia nie znajdują przekonania, że dotyk powoduje roznoszenie się przerzutów nowotworowych. Nie znamy takich mechanizmów. Znamy za to naturę tzw. przerzutowania, która jest bardzo skomplikowana i długotrwała i na pewno nie zależy od pracy manualnej refleksologa, który stymuluje odległe mapy odruchowe.

Potwierdzenia nie znalazły też przypuszczenia jakoby jakikolwiek masaż ciała miał na to wpływ. Przerzutowanie po prostu się dzieje. Warto czytać opracowania naukowe, pisane noe tylko przez lekarzy, ale także przez doświadczonych refleksologów i terapeutów o innych specjalizacjach.

To, że refleksologia usprawnia prace łożyska naczyniowego nie ma żadnego patologicznego wpływu na ciało i nie pomaga nowotworowi. Pomaga za to ciału zrelaksować się, sprowadzić krew z obwodów do narządów wewnętrznych, wspomaga metabolizm, poprawia nastrój, koi ciało, umysł i emocje, obniża poziom stresu.
Pisał o tym wspaniały, znany na całym świecie amerykański lekarz psychiatra, psycholog wykładowca David R. Hawkins w swojej książce pt. Siła czy moc.

Hawkins pisał konkretnie o refleksologii 👌.

Organizm ma wewnętrzną zdolność rozpoznawania wzorców mocy o wysokich wibracjach, które wspierają zdrowie. Tak właśnie działa refleksologia i tak jest odbierana przez ciało. Jak atraktor mocy, który wspiera życie, a nie niszczy.

Stereotypy na temat szkodliwości refleksologii wynikają z niskiej samoświadomości zdrowotnej, z braku wiedzy o funkcjonowaniu człowieka, z wielu przekłamań biologicznych, których mieliśmy pod dostatkiem choćby w ciągu ostatnich lat pandemii, gdzie każdy był ekspertem od wirusologii. Wynikają też z braku zwykłej refleksji nad naszą egzystencją i myślenia na skróty.

Zjawiskiem dziwnym stało się też to, że ludzie odrzucają naukę, że zaprzeczają faktom, a ich dobrowolne interpretacje traktują jako niewątpliwą prawdę.

Refleksologia jest rzetelną nauką i sztuką i to my terapeuci jesteśmy odpowiedzialni za jej promocję merytoryczną. Musimy też pamiętać, że zmiana poziomu świadomości - własnego i całego społeczeństwa - to praca na lata.

Zachęcam tu do wspomnianej wcześniej lektury Hawkinsa, a właściwie wszystkich jego książek, potem koniecznie wszystkich publikacji Colina P. Sissona, Grzegorza Pawłowskiego, Eckharta Tolle'a, Anthonego de Mello, Gregga Bradena, Bruca Liptona, Deepaka Chopry i wielu, wielu innych ludzi, którzy zajmują się zdrowiem ciała, umysłu i ducha oraz samoleczeniem.

Wtedy nie będzie już wątpliwości co do mocy terapeutycznego dotyku ...

Foto: healio.com

Refleksologia- Nadczynność i niedoczynność tarczycy oraz wszelkie inne dolegliwości naszego organizmu.Zapraszam na serie...
09/03/2022

Refleksologia- Nadczynność i niedoczynność tarczycy oraz wszelkie inne dolegliwości naszego organizmu.

Zapraszam na serie zabiegów na stopach skoncentrowanych na
problemach z nadczynnością oraz niedoczynnością tarczycy.
Skupiamy się przede wszystkim na receptorach endokrynnych , ale równocześnie pobudzamy do pracy wątrobę i jelita które mają bardzo duży wpływ na dobrą prace tarczycy.
Już po dwóch tygodniach pracy na stopach są zauważalne pozytywne efekty a często po 8-10 tygodniach zdecydowana poprawa wyników w badaniach laboratoryjnych związanych z tarczycą.
Seria tygodniowa obejmuje jeden pełny zabieg na stopach (70min) koszt 100zł (co 4 zabieg rabat 50%)
Oraz dwa zabiegi na receptorach endokrynnych (30min) koszt 50zł

Oczywiście cały czas pozostajemy pod opieką endokrynologa i tylko on może zdecydować o odstawieniu lub zmniejszeniu dawki
leków.
Zapraszam również z innymi dolegliwościami : bóle kręgosłupa,bóle głowy, problemy z żołądkiem i jelitami, problemy z pęcherzem, nerkami itp. Masaż stóp to odzyskanie harmonii funkcjonowania organizmu.
Szczegóły pod nr telefonu 602313077.
https://refleksologia.com/o-refleksologii/co-to-jest-refleksologia/

05/12/2021

Stopy uaktywniają pracę mózgu. Tak dobrze przeczytałeś. Jest bardzo silne połączenie między stopą a mózgiem, dzięki któremu:
- poruszamy się w przestrzeni,
- stojąc na mocnym gruncie odczuwamy
stabilność,
- zyskujemy pewność ruchów, pewność siebie,
- ułatwiony jest przepływ płynów do mózgu.
Powięź, ścięgna i więzadła otrzymują informację sensoryczną, która dociera do mózgu, a następnie impuls zwrotny, umożliwia nam poruszanie. Stopy mają percepcję somatosensoryczną, dlatego tak ważne jest chodzenie boso, wypróbuj tej zimy.
❤️ Według Profesora Bui Quoc Chau odkrywcy DIEN CHAN najwyższa ilość informacji sensorycznych odbieranych ze stóp przez mózg pochodzi z pięt i palców u nóg, gdyż właśnie tam w zależności którą mapę somatotopową weźmiemy znajduje się mózg.
Ruchy, takie jak chodzenie, ćwiczenia fizyczne, wymagają współpracy kilkudziesięciu mięśni, setek synaps i pętli sprzężenia zwrotnego czuciowo-motorycznego, która uaktywnia NEURONY MOTORYCZNE w mózgu. Ruch ponadto wywołuje drgania w tkankach, które jako wibracje docierają do mózgu za pomocą powięzi.
❤️ Na i przy palcach stóp mamy receptory struktur mózgowych takich jak płat czołowy, ciemieniowy, skroniowy, istota czarna, kręgi Willisa i wiele innych. Najbardziej precyzyjne mapy refleksologiczne świata stworzył Doktor Manzanares na podstawie ponad 40 lat badań. Doktor uczy nas jak na stopach odróżniać obszary odruchowe mięśni zaangażowanych w ruch: pośladkowe, gruszkowaty, lędźwiowo biodrowy, opaska kulszowo- piszczelowa.
❤️To właśnie stopy łączą Nas z Matką Ziemią, dają Nam stabilność i wsparcie nie tylko motoryczne, ale także mentalne.
Okaż trochę miłości i wdzięczności swoim „pracującym” stopom skorzystaj z sesji u refleksologa, który zaopiekuje się Twoim całym ciałem poprzez stopy❤️

Staram się rozwijać i poszerzać swoją wiedze w refleksologii.Zapraszam na bardzo skuteczne, prozdrowotne zabiegi również...
03/07/2021

Staram się rozwijać i poszerzać swoją wiedze w refleksologii.
Zapraszam na bardzo skuteczne, prozdrowotne zabiegi również na rękach :)

Zapraszam na lifting terapeutyczny twarzy DRE :)
26/04/2021

Zapraszam na lifting terapeutyczny twarzy DRE :)

Obdaruj bliską osobę odrobiną przyjemności i zdrowia.Szczegóły pod nr tel. 602313077
15/03/2021

Obdaruj bliską osobę odrobiną przyjemności i zdrowia.
Szczegóły pod nr tel. 602313077

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/43635071/refleksologia-ucisk-ktory-leczyPolecam do obejrzenia😉
11/03/2021

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/43635071/refleksologia-ucisk-ktory-leczy
Polecam do obejrzenia😉

To nie jest zwykły masaż! W sobotę w Gdańsku pobito rekord Polski w Największym Zabiegu Refleksologii! Przez 8 godzin 15 terapeutów przeprowadziło 255 trzydziestominutowych zabiegów refleksologicznych. Refleksologia pochodzi z medycyny chińskiej i wykonywana jest od 5 tys. lat. Zabiegi wyko...

"Terapeutyczny lifting twarzy DRE to „estetyczna kompozycja” precyzyjnie i szczegółowo dobranych technik manualnej stymu...
07/03/2021

"Terapeutyczny lifting twarzy DRE to „estetyczna kompozycja” precyzyjnie i szczegółowo dobranych technik manualnej stymulacji tkanek wszystkich warstw twarzy: skóry, mięśni, powięzi, kości oraz naczynia limfatyczne i nerwów. Perfekcyjna odnowa biologiczna twarzy oraz poprawa zdrowia psychicznego oraz fizycznego"

Wpływ na twarz:

-"Poprawa wyglądu twarzy, efekt wypoczętej i promiennej twarzy,
- przywrócenie młodzieńczego wyglądu –
- poprawa owalu twarzy,
- poprawa mikrokrążenia komórkowego
– redukcja zastojów wewnątrz tkankowych,
- wzmocnienie wszystkich warstw twarzy,
- odbudowa rusztowania mięśniowego,
- wygładzenie i spłycenie zmarszczek,
- rozjaśnienie, poprawia kolorytu skóry"

CENNIK:
120zł - 80min

Address

Smyczkowa 4

20-844

Telephone

+48602313077

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Refleksologia stóp i rąk-Lifting terapeutyczny twarzy DRE posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Practice

Send a message to Refleksologia stóp i rąk-Lifting terapeutyczny twarzy DRE:

  • Want your practice to be the top-listed Clinic?

Share