Общество Токсикологов Азербайджана от всей души поздравляет доктора Ольгу Абдуллаеву со свадьбой её любимой дочери Инары и желает молодым долгих и счастливых лет совместной жизни!
🆘❗️ 🇦🇿 Diqqətli olun! 22-23 fevral tarixlərində Sabunçu rayonu ərazisində ümumilikdə 18 nəfərin ölməsi faktı ilə bağlı S...
🆘❗️ 🇦🇿 Diqqətli olun! 22-23 fevral tarixlərində Sabunçu rayonu ərazisində ümumilikdə 18 nəfərin ölməsi faktı ilə bağlı Sabunçu Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 314.3-cü (iki və daha çox şəxsin ölümünə səbəb olan səhlənkarlıq) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır.
Bildirilib ki, həyata keçirilmiş ilkin tədbirlərlə həmin şəxslərin qəbul etdikləri etil (texniki) spirtindən zəhərlənməsi nəticəsində ölmələri müəyyən edilib.
Prokurorluq əməkdaşları tərəfindən məhkəmə tibb eksperti və kriminalistin iştirakı ilə hadisə yerlərinə və meyitlərə baxış keçirilib, iş üçün əhəmiyyət kəsb edən maddi sübutlar, o cümlədən daxilə qəbul edilməsi qadağan olunan tərkibində 75 və 95% spirtə malik gigiyenik vasitənin boş şüşələri, qida qalıqları və s. götürülüb, müvafiq ekspertizalar təyin olunmaqla, digər zəruri istintaq hərəkətləri icra edilib.
🆘❗️ 🇷🇺 Будьте осторожны! B связи с фактами гибели 18 человек 22–23 февраля на территории Сабунчинского района возбуждено уголовное дело по статье 314.3 Уголовного кодекса (халатность, повлекшая смерть двух и более лиц), и ведётся предварительное следствие.
В ходе первичных следственных мероприятий установлено, что причиной смерти указанных лиц стало отравление этиловым (техническим) спиртом, который они употребили.
Сотрудники прокуратуры совместно с судебно-медицинским экспертом и криминалистом осмотрели места происшествий и тела погибших. В качестве вещественных доказательств изъяты предметы, имеющие значение для следствия, в том числе пустые бутылки из-под гигиенического средства с содержанием спирта 75% и 95%, запрещённого к употреблению, а также остатки пищи и другие материалы. Назначены соответствующие экспертизы, проводятся необходимые следственные действия.