Centar za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju "Medicor"

Centar za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju "Medicor" FIZIKALNA TERAPIJA
KIROPRAKTIKA
SHOCKWAVE TERAPIJA
ULTRAZVUK
TECAR
DTK Medicina i zdravlje

Centar za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju "Medicor"-Brčko je mjesto gdje će pacijenti dobiti priliku za adekvatan tretman od visokoobrazovanog osoblja iz oblasti fizioterapije.

08/04/2026

Udarni talas - shockwave terapija po studijama pokazuje nivo uspješnosti liječenja od 93- 97 % kod plantarnog fascitisa - Tzv. PETNOG trna, što predstavlja nivo preporuke A kada govorimo o izboru tretmana za ovu patologiju.

Još jedna završena dodatna edukacija iz primjene ESWT terapije – udarnog talasa, prema najnovijim svjetskim smjernicama ...
05/04/2026

Još jedna završena dodatna edukacija iz primjene ESWT terapije – udarnog talasa, prema najnovijim svjetskim smjernicama u tretmanu muskuloskeletnih oboljenja.

Tokom edukacije poseban fokus bio je na savremenom pristupu bolnom ramenu, pravilnoj procjeni pacijenta, indikacijama i preciznoj primjeni ESWT terapije u svakodnevnoj praksi.

Posebna mi je čast što sam ovu edukaciju prošao uz dr. Mladena Peštu i dipl. fizio Danijela Šarića, s ciljem da stečeno znanje dodatno unaprijedi kvalitet tretmana koje pružamo našim pacijentima u Medicoru. Sve pohvale za Reha Edu Centar na organizaciji edukacije!

Kontinuirana edukacija i usavršavanje ostaju važan dio mog profesionalnog rada, jer pacijentima želimo pružiti terapijske procedure zasnovane na znanju, iskustvu i savremenim stručnim smjernicama.

06/03/2026

Gospođa Blaženka iz Orašja javila nam se sa jakim bolom u peti. Kliničkim i ultrazvučnim pregledom se uspostavilo da je prisutan plantarni fascitis. Za 5 tretmana smo skoro potpuno eliminisali bolove. U video prilogu poslušajte iskustvo pacijentice⬇️

Dekompresivna terapija kičme (DTK) kod lumbalne diskus hernije – rezultati magistarskog istraživanjaLumbalna diskus hern...
22/02/2026

Dekompresivna terapija kičme (DTK) kod lumbalne diskus hernije – rezultati magistarskog istraživanja

Lumbalna diskus hernija često uzrokuje jak bol u donjem dijelu leđa, ponekad sa širenjem u nogu, smanjuje funkcionalnu sposobnost i narušava kvalitet života. U svom magistarskom istraživanju želio sam provjeriti koliko različiti konzervativni pristupi mogu pomoći pacijentima sa potvrđenom lumbalnom diskus hernijom – i da li DTK daje dodatnu korist.

Kako je rađeno istraživanje
U istraživanje je uključeno 60 pacijenata (dvije grupe po 30):
• Klasični fizikalni tretman: fizikalni modaliteti (interferentna struja, ultrazvučna terapija) + Brunkove vježbe.
• DTK grupa: dekompresivna terapija kičme (DTK) u kombinaciji sa fizikalnim modalitetima (interferentna struja i ultrazvučna terapija).

Mjerili smo:
• Bol (VAS 0–10)
• Funkcionalnu sposobnost (Oswestry/OSW)
• Globalnu procjenu stanja i zadovoljstva ishodom (GPB, VAS tip skale)
…prije i nakon provedenog tretmana.

Rezultati – koliki je uspjeh DTK
Obje grupe su imale statistički značajno poboljšanje (p

16/02/2026

Obavještenje:

Tokom Ramazana Medicor će raditi od 08:00 do 16:00.

10/02/2026

Masaža u Medicoru 💚

05/02/2026

Standardni protokol kod pacijenata sa bolom u peti je ultrazvučna procjena. Više o tome u video prilogu.

Dio svakodnevnice u Medicoru. Naše vrijedne Erna i Belma posvećeno pristupaju svakom pacijentu 💚
05/02/2026

Dio svakodnevnice u Medicoru. Naše vrijedne Erna i Belma posvećeno pristupaju svakom pacijentu 💚

28/01/2026

❗️RAME-KALCIFIKAT-ULTRAZVUK-UDARNI VAL

Ultrazvučnom procjenom vršimo prikaz struktura muskuloskeletnog sistema s ciljem preciznog tretiranja povrijeđenog ili bolnog tkiva. Odluku o načinu tretiranja donosimo na osnovu anamneze, kliničkog pregleda, kliničkih testova, i ultrazvuka. U ovom slučaju kod bola u ramenu smo pronašli kalcifikat kojeg smo uspješno tretirali udarnim valom- shockwave terapijom.

Ultrazvuk k*kova kod beba (DDH) – mali pregled, velika sigurnost ✅Ultrazvučno snimanje k*kova je brz, bezbolan i potpuno...
14/01/2026

Ultrazvuk k*kova kod beba (DDH) – mali pregled, velika sigurnost ✅

Ultrazvučno snimanje k*kova je brz, bezbolan i potpuno siguran pregled koji ortoped radi kako bi provjerio da li se k*kovi bebe pravilno razvijaju. Ovim pregledom otkrivamo ili isključujemo razvojnu displaziju k*ka (DDH) – stanje koje se u ranoj fazi može riješiti jednostavno, a kasnije može praviti ozbiljne probleme.

Zašto je važan PRAVOVREMEN pregled?

Kod beba se k*kovi tek formiraju. Ako postoji nestabilnost ili nepravilno postavljen k*k, rana dijagnoza znači lakše liječenje i bolji ishod.

➡️ Kada se otkrije na vrijeme, terapija je najčešće jednostavna i neinvazivna (npr. posebne ortoze/pojas) i daje odlične rezultate.
➡️ Ako se propusti, kasnije može doći do šepanja, ograničenja pokreta, bolova, razlike u dužini nogu, pa čak i potrebe za operativnim liječenjem.

Kada se radi ultrazvuk k*kova?

Najčešće se preporučuje u prvih 4–6 sedmica života, a najkasnije do 3. mjeseca.
Ranije i obavezno ako beba ima rizične faktore.

Ko su bebe “u većem riziku”?
• beba bila u karličnoj prezentaciji (na zadak)
• porodična anamneza (roditelji/brat/sestra imali problem s k*kovima)
• djevojčice (češće)
• prvo dijete
• malo plodne vode u trudnoći
• prisutni deformiteti stopala ili tortikolis

Kako izgleda pregled?

✅ Bez zračenja (nije rendgen)
✅ Bezbolno i traje kratko
✅ Ortoped ultrazvukom procijeni položaj i zrelost k*kova (često po standardizovanoj “Graf” metodi) i daje jasan nalaz + preporuku.

📌 Naš cilj je jednostavan: da roditelji dobiju sigurnost da je sve uredno — ili da reagujemo na vrijeme dok je rješenje najlakše.

Ako želite pregled ili imate pitanja, javite se u inbox/na telefon. 👶💚

13/01/2026

Težina između lopatica? Zategnuta ramena? TECAR brzo opušta - ⬇️ pročitaj do kraja

Osjećaš napetost i težinu u predjelu između lopatica i ramena, kao da “nosiš ruksak” cijeli dan? To je često kombinacija prenapregnutih mišića (trapez, romboideusi), stresa i dugog sjedenja.

✅ TECAR terapija djeluje dubinski:
• pojačava lokalnu cirkulaciju i metabolizam tkiva
• smanjuje mišićni spazam i “čvorove” (trigger tačke)
• ubrzava opuštanje i vraća pokretljivost ramena/vrata
• daje osjećaj topline i rasterećenja već nakon prve terapije

Najbolji efekat postižemo kada TECAR spojimo sa manualnim otpuštanjem i kratkim vježbama za stabilizaciju lopatica (da se napetost ne vraća stalno).

🔥 TECAR RELAX paket – Ramena & lopatice
3 tretmana = 20% popusta
U paketu dobiješ:
• TECAR 20–25 min
• kratko manualno opuštanje 5–10 min
• vježbe za jačanje i korekciju posture

KOME JE POSEBNO KORISNO:
• kancelarijski posao / vožnja
• ukočenost mišića nakon treninga
• stres i napetost u trapezima
• bol koji se širi prema vratu i ramenima

Ne čekaj da postane hronično. Opusti ramena i diši lakše.

📍Medicor – centar za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju
☎️ 061/945-799

Address

Fra Šimuna Filipovića Br. 21, Klanac
Brcko
76100

Opening Hours

Monday 09:00 - 17:00
Tuesday 09:00 - 17:00
Wednesday 09:00 - 17:00
Thursday 09:00 - 17:00
Friday 09:00 - 17:00
Saturday 10:00 - 15:00

Telephone

+38761945799

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Centar za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju "Medicor" posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Practice

Send a message to Centar za fizikalnu terapiju i rehabilitaciju "Medicor":

Share

Category