13/08/2022
FINALE LJETNE ŠKOLE REANIMACIJE 2022
Ljetna škola reanimacije je uspješno okončana 24.07.2022. godine, čime je oko 170 studenata Medicinskog fakulteta u Tuzli prošlo obuku Basic Life Support-a, te steklo vrijedan certifikat Evropskog resuscitacijskog vijeća.
Tim povodom je MEDICUS - Studentsko vijeće Medicinskog fakulteta u Tuzli ukazana velika čast nominacijom za dobitnika priznanja “TOKEN - POKRENIMO SRCE 2022”, a koje dodjeljuju Resuscitacioni savet Srbije i Veliki priorat Srbije Reda vitezova templara za doprinos u razvoju ideje resuscitacione medicine i ostvarene rezultate u ovoj oblasti.
Svečana dodjela priznanja je upriličena 12.08.2022. godine na Petrovaradinskoj tvrđavi, u Ateljeu Baneta Radoševića - Institut za transfuziju dizajna.
Ovom prilikom se zahvaljujemo našim partnerima bez kojih realizacija projektnih aktivnosti ne bi bila na ovakvom nivou, a to su: Medicinski fakultet Univerziteta u Tuzli, na čelu sa dekanom prof.dr. Selmirom Brkić, prim.dr. Zlatku Fišeru, ispred ERC-a, BoHeMSA LC Tuzla, na čelu sa predsjednikom Benjaminom Isićem, te Udruzi medicinskih sestara i tehničara FBiH.
Također se zahvaljujemo i našim ovogodišnjim pokroviteljima, a to su: Vlada TK, Skupština TK, Mit-Alex doo, FK Tuzla City, Cestotehnik, Red Bull, Krčma Ječmište Kod Tome.
Čekamo vas i naredne godine. Vaš OO Ljetne škole reanimacije 2022.