08/03/2026
Afgelopen dagen waren rijk.
Rijk aan ontmoeting, verdieping, natuurwijsheid en hoop.
🌿Donderdag en vrijdag ging de eerste opleiding natuurcoaching van start, met een groep van 5 mooie vrouwen die elk hun werk willen verdiepen in en met de natuur.
Het was verrijkend en intens - en tegelijk voelt dat in de natuur vaak net minder zwaar, dankzij haar regulerend en helend vermogen.
🌿We maakten op een natuur-lijke manier kennis met elkaar, stonden stil bij de 9 fundamenten van natuurcoaching, onderzochten ieders visie op natuur en hoe die als kompas kan dienen in werk én leven.
We verkenden ook hoe je cliënten voorbereidt - met aandacht voor het lichaam en voor regulatie.
🌿Op dag 2 gingen we een stap verder.
We doken in thema's als: hoe kies je een plek, wat maakt een plek passend en voor welke thema’s of hulpvragen is natuurcoaching wel of net minder geschikt?
En ja… er werd ook al geoefend 🤩, eerst eenvoudig en op het einde van dag 2 in een volledige oefening. Wat vooraf nog spannend voelde, bleek achteraf verrassend haalbaar - en voor de meesten zelfs magisch.
Omdat dit een ervaringsgerichte opleiding is, deden we alles buiten, in de eerste warme lentezon. Wat een cadeau 🥰🙏🌞
🌈Gisteren mocht ik daarnaast een webinar geven voor het Avalonhuis over de kracht en wijsheid in neurodivergentie.
We keken vanuit een ecosystemisch perspectief naar diversiteit en verkenden samen hoe we stapjes kunnen zetten naar een meer (neuro-)inclusieve samenleving:
💚met meer begrip en waardering voor verschil
💚meer aandacht voor context en regulatie
💚meer ruimte zodat ieder zijn of haar plek en rol kan vinden
Ik voel me dankbaar.
Voor de vele mooie mensen op mijn pad.
Voor alle kleine en grote steentjes die samen verlegd worden.
En voor de oneindige wijsheid en gulheid van de natuur - als context, inspiratiebron, leermeester en wonder van het leven in en rond ons.
Nog op het programma:
🌿 Webinar: Je pad vinden als je niet weet waar je naartoe wil
(transformatie vanuit een natuurlijk perspectief)
zaterdag 18 april | 10u–12u
🌿 Dagworkshop: Je plek en rol vinden als gevoelige zoeker
maandag 27 april | 10u–16u30