
27/04/2022
Interessant om te weten!🧐
Iedereen die zich verdiept heeft in de voedingsgeneeskunde weet dat een dieet met veel suikers niet goed voor ons is. Suikers worden te pas en te onpas aan onze voeding toegevoegd waardoor ons hele energiemanagementsysteem keldert. Geraffineerde suikers zijn een ware bedreiging voor de gezondheid van de mens. Ze liggen aan de basis van een verstoord metabolisme en ook van alle ziektebeelden die daaruit voortkomen.
•
De term suiker wordt vaak negatief gebruikt omdat onze interpretatie ervan meestal beperkt is. Als we denken aan suikers, bedoelen we vaak de geraffineerde suikers en de korteketenstructuren. De suikers die het meest geconsumeerd worden zijn mono- of disachariden. Weetje: hoe korter de keten, hoe zoeter de suikers smaken.
•
𝔻𝕖 𝕨𝕖𝕥𝕖𝕟𝕤𝕔𝕙𝕒𝕡 𝕥𝕠𝕠𝕟𝕥 𝕕𝕒𝕥 𝕤𝕦𝕚𝕜𝕖𝕣𝕤 𝕧𝕖𝕖𝕝 𝕞𝕖𝕖𝕣 𝕜𝕦𝕟𝕟𝕖𝕟 𝕫𝕚𝕛𝕟 …
De korte ketens zijn maar een klein stukje van de wondere suikervariatie die aanwezig is in de natuur. Er bestaan immers zo veel meer complexe suikerstructuren die ons wél dienen. We kunnen ze beschouwen als glyconutriënten en ze zijn essentieel in onze stofwisseling. Deze complexere suikers hebben geen rol in onze bloedsuikerspiegel en vervullen geheel andere functies in ons lichaam. Paddenstoelen, bijvoorbeeld, zijn een bron van de zogenaamde bètaglucanen, suikerstructuren die ons lichaam niet niet als energiebron herkent. Ze vervullen in de eerste plaats een modulerende rol op ons immuunsysteem.
•
𝔻𝕖 𝕣𝕠𝕝 𝕧𝕒𝕟 '𝕘𝕠𝕖𝕕𝕖' 𝕤𝕦𝕚𝕜𝕖𝕣𝕤:
Suikerstructuren komen ook terug op de receptoren van onze immuuncellen. Zo worden glycanen gebruikt voor self- en non-self-herkenning, een belangrijke pilaar in het ontstaan van auto-immuniteit. De glycobiologie kijkt naar de rol van deze suikerstructuren en brengt ze in kaart. Ook deze wetenschap nemen we mee in onze kPNI-opleidingen. Zie de link in bio of linktr.ee/kpnibelgium om op verkenning te gaan in ons opleidingsinstituut.