02/02/2024
➡️LAST MINUTE, START VANAVOND
1 PLEK VRIJGEKOMEN ✨VOOR JOU?
🧘♀️START 02 FEB'24🧘♀️
Cursus Leren Ontspannen & Ademen + Basis Mindfulness
🪷2 FEB - 23 FEB - 1 MRT - 15 MRT - 29 MRT (18:15 - 19:45)
🪷Prijs: 175€, incl. + 25 pagina's cursusdocumentatie
🪷Meteen inschrijven: https://per-neser.org/webshop/product/2024-02-02-cursus-leren-ontspannen-ademen/
✨ADEMEN
De ademhaling is de belangrijkste van alle lichaamsfuncties. De adem gaat echter snel uit balans. Wanneer ons lichaam 'stress' of 'bedreiging' ervaart, activeert het de fight/flight modus. We krijgen een hoge ademhaling of een borstademhaling. Deze is nuttig en nodig bij werkelijk levensbedreigende vecht- of vluchtsituaties. Echter zien we dat 'de gemiddelde moderne westerse mens' deze fight/flight modus steeds meer en meer activeert bij gewone dagdagelijks stress-situaties wat vele nadelige gevolgen heeft voor zowel lichaam en geest. Vele mensen zijn gespannen en onrustig en kennen maar al te goed de samengetrokken, gespannen borst en nek, de hoog opgespannen schouders, of andere spierspanningen. Chronische hyperventilatie ligt heden ten dage aan de basis van allerlei stoornissen (mentale onrust, concentratiestoornissen, hoofdpijn, vermoeidheid, spieruitputting, spierspanning, spierpijnen, ontstekingen, oorsuizen, tintelingen, misselijkheid, paniekaanvallen, enz..) Een juiste ademgewoonte zorgt voor een verlenging van de levensduur, voor diepe mentale en fysieke ontspanning, een goede vitaliteit en een goede immuniteit. Om een rustige ademhaling te hebben, hebben we een rustige geest nodig.
✨ONTSPANNEN
Stress is "de innerlijke spanning die ontstaat door de wisselwerking tussen een individu en zijn omgeving. Elke dag komen er prikkels op ons af vanuit de werkvloer, het gezins- en sociale leven, en vanuit de wereld. Maar anderzijds ook vanuit ons hoofd waarin we ons vaak 'omgeven' met specifieke gedachten, overtuigingen en reactiepatronen (inwendige prikkels). Stress is van nature positief en zet ons aan tot gerichte actie. Het verbetert focus en prestatie. Maar wanneer stress chronisch wordt, kan het onze gezondheid en ons geluk schaden. Niet enkel wie perfectionistisch of prestatiegericht is - maar ook hooggevoelige personen lopen kans zichzelf te verliezen en in een overbelastingstoestand terecht te komen. Onrust is vaak een eerste symptoom van een verkeerde belasting. Wanneer we hier geen aandacht aan schenken, kan onrust zich verplaatsen van ons denken, naar de emoties, naar het lichaam en zich uiten via allerlei mentale, emotionele en fysieke spanningsklachten, Wanneer reserves te lang zijn aangesproken geweest, ontstaat het risico op overspanning, burnout of andere chronische pijn-of spanningssyndromen. Naast een bezoek aan je arts is het belangrijk om levensstijl, beweeg- en denkgewoontes te transformeren.
✨MINDFULNESS
Mindfulness-meditatie komt voort uit de tradities van het zen-en vipassana boeddhisme en traint ons in waarnemend bewustzijn.
Je leert lichaam, gedachten, gevoelens en handelen te observeren gedurende de dag. Hoe we ons gedragen, hoe we ons voelen en ook hoe ons zenuwstelsel of ons lichaam 'zich voelt' is sterk afhankelijk van onze gedachten. Onze gedachten hebben vaak 'ingesleten sporen'. Mindfulness helpt je uit deze automatismen te stappen en ernaar te kijken. Je leert met nieuwe ogen en zonder oordeel naar al je 'patronen' te kijken. Zo leer je gedachten, gevoelens en sensaties in je lichaam beter kennen.
Wie mindfulness kan toepassen in het dagelijkse leven, ontdekt wat heilzaam is en onheilzaam... wint tijd voor onderzoek van de gedachte, het gevoel, de sensatie - en zal bijgevolg anders reageren. Bv. niet ingaan op de gedachte of de emotionele impuls, anders bekijken van een fysieke sensatie waardoor er ruimte ontstaat in lichaam en geest i.p.v. angst of oordeel.
Onderzoek heeft uitgewezen dat de beoefening van mindfulness je ervaringen, reactiepatronen en de kwaliteit van emoties en relaties kan veranderen. Mindfulness heeft ook een effect op het lichaam. Doordat de geest ontspant, ontspant het lichaam waardoor het sneller herstelt van stress en spanning en andere fysieke klachten.
Meer: https://per-neser.org/authentieke-yoga-en-meditatie.html
🪷2 FEB - 23 FEB - 1 MRT - 15 MRT - 29 MRT (18:15 - 19:45)
🪷Prijs: 175€, incl. + 25 pagina's cursusdocumentatie
🪷Meteen inschrijven: https://per-neser.org/webshop/product/2024-02-02-cursus-leren-ontspannen-ademen/
Andere cursussen en lessenreeksen die weldra starten:
https://per-neser.org/authentieke-yoga-en-meditatie.html
https://per-neser.org/kalender.html
✨UW LERAAR
Sofie Van Mensel is Stress-en Mindfulnesscoach, Erkend Naturopaat en Erkend Yogaleraar. Vanuit haar praktijk en cursuscentrum Per-Neser werkt ze reeds 13 jaar aan het inspireren in - én stabiliseren van - levenswijzen die het algemeen welzijn bevorderen. Met welzijn wordt bedoeld dat het zowel fysiek als mentaal en ook op vlak van relaties goed met een persoon gaat en dat er welbevinden is, wat vertaald kan worden als geluk.
Naast cursussen in groep kan je bij haar ook terecht voor privé begeleiding op maat.
https://per-neser.org/mindfulnesstraining.html
https://per-neser.org/privebegeleiding.html
Sinds 2010 inspireer ik mensen in levenswijzen die het algemeen welzijn bevorderen. Met welzijn wordt bedoeld dat het zowel fysiek als mentaal en ook op vlak van relaties goed met een persoon gaat en dat er welbevinden is, wat vertaald kan worden als geluk.