08/03/2026
Internationale Vrouwendag 2026 ♀️
Rebelle vzw Rebelle 9000 samen met 3000 feministen in Gent ⚧️ Want het is hard nodig!
Voor betere toegang tot rechten, erkenning van zorgarbeid. Tegen femicide en onveiligheid. Maar ook het feit dat er bijvoorbeeld nog altijd meer onderzoek wordt gedaan naar het mannenlichaam dan naar het vrouwenlichaam. Hierdoor krijgen vrouwen dikwijls niet de juiste gezondheidszorg.
Veel dingen pakken voor vrouwen nog altijd ongunstig uit zoals het nieuwe pensioenakkoord van één van de meest antifeministische regeringen die we ooit hadden. Er moet nog veel veranderen!
De zon was zo onder de indruk dat ze er harder van ging schijnen 🌞
Toch nog eens even opfrissen voor heel wat medeburgers waar ook ter wereld 🌍
Vrouwenrechten zijn de rechten en vrijheden die vrouwen en meisjes wereldwijd zouden moeten hebben, gelijk aan die van mannen. Ze maken deel uit van de Mensenrechten en gaan over gelijkheid in onder andere onderwijs, werk, politiek, gezondheid en veiligheid!