Eerstelijnszone Herkenrode

Eerstelijnszone Herkenrode Wij verbinden iedereen actief in zorg en welzijn in Alken/Diepenbeek/Hasselt/Herk-De-Stad/Zonhoven. Het doel?

Eerstelijnszones zijn opgericht om het werk van lokale overheden, zorg- en hulpverleners beter op elkaar af te stemmen. Een effectieve en kwalitatieve eerste lijn waar de burger centraal staat en die toegankelijk is voor iedereen.

20/04/2026

๐Ÿ  Wie mee wil bouwen aan oplossingen voor dak- en thuisloosheid, mag dit niet missen. We sluiten de inschrijvingen af op 24 april.
๐Ÿ’ช Op 30 april wordt Hasselt het kruispunt waar praktijk, beleid, onderzoek en ervaring samenkomen. Tijdens de Staten-Generaal Dak- en Thuisloosheid georganiseerd door CAW Limburg en PXL-PXL - People & Society Research zetten we een belangrijke stap richting een gezamenlijk, bovenlokaal actieplan. Geen studiedag om te komen luisteren, wel een dag om mee richting te geven.
๐Ÿ“ PXL-NeXT, Elfde-Liniestraat 23a in Hasselt
๐Ÿ—“๏ธ 30 april 2026, 9 u. โ€“ 17 u.
โฐ Uiterste inschrijvingsdatum: 24 april
๐Ÿ‘‰ Schrijf je vandaag nog in en maak mee het verschil: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=BdkXhTDTb06foXrvjTAQaP_Ibmv5aOZJnrIggfRlgoNUM1ZCM1RaVDRWNlNYWU1TV1RBMjE5SjZQNS4u

17/04/2026

Wachtlijsten in de jeugdzorg: waarom kunnen we ze niet wegwerken, waarom is dit niet per se slecht nieuws, en wat kunnen we samen doen?
Op 4 mei gaat kinderpsychiater Peter Emmery hierover in gesprek. Geen cijfers, maar focus op wat jij als ouder, leerkracht of betrokkene zelf kan betekenen.

๐Ÿ“… 4 mei 2026 โ€“ 20u
Op de sofa bij de kinderpsychiater!

๐Ÿ‘‰ Voor iedereen rond kinderen in de lagere schoolleeftijd.

โœ’๏ธInschrijven: https://www.herk-de-stad.be/leven-en-welzijn/huis-van-het-kind/activiteiten-huis-van-het-kind/op-de-sofa-bij-de-kinderpsychiater-4-mei

27/02/2026

๐Ÿ“ฃ SAVE THE DATE ๐Ÿ“ฃ
Ben je een arts of specialist (in opleiding) en wil je graag je kennis van palliatieve zorg verruimen? Volg dan de jaarlijkse Basisopleiding Palliatieve Zorg voor Artsen.

๐Ÿ—“๏ธ 10/10/2026, 14/11/2026, 05/12/2026, 30/01/2027, 13/03/2027, 24/04/2027

๐Ÿ•‘ Telkens van 9 tot 16 uur

๐Ÿ“ Campus Diepenbeek van de Universiteit Hasselt

Meer info en de inschrijvingslink volgen binnenkort! ๐Ÿ‘€

Deze editie wordt georganiseerd in samenwerking met Pallion - Palliatieve zorg Limburg vzw.

Vanuit ons team ondersteunen we graag de dialoog tussen huisartsen en kinesisten tijdens deze boeiende avond.
27/02/2026

Vanuit ons team ondersteunen we graag de dialoog tussen huisartsen en kinesisten tijdens deze boeiende avond.

Iedereen welkom! Lid of geen lid ๐Ÿค

09/11/2025
19/10/2025
๐ŸŽ‰ Goed nieuws! De vernieuwde Hulp HUB voor jongeren staat online!๐Ÿ‘‰ Jongeren kunnen er per thema en regio snel de juiste ...
30/09/2025

๐ŸŽ‰ Goed nieuws! De vernieuwde Hulp HUB voor jongeren staat online!

๐Ÿ‘‰ Jongeren kunnen er per thema en regio snel de juiste hulp vinden. Of het nu gaat om schoolstress, pesten, onzekerheid, wonen, werk, schulden of opvoeding โ€“ met een paar klikken komen ze in contact met een professional die hen รฉcht verder helpt.

Wat is er nieuw?
- Nu ook voor jongeren van 17โ€“25 jaar
- Nieuwe themaโ€™s zoals wonen, werken, schulden, zwangerschap/opvoeding
- Extra hulp rond onderwijsvragen (incl. logopedisten)
- Een E-learning over mentale gezondheid en hoe je vrienden kan ondersteunen

๐Ÿ‘‰ Neem nu een kijkje:
https://www.eerstelijnszone.be/hulphubvoorjongeren.be

Help je mee dit te verspreiden?
Deel dit bericht of vertel jongeren in je omgeving over de Hulp HUB. Samen maken we hulp vinden makkelijker!

Afgelopen maandag organiseerden we samen met Wildgroei, Diabetes Liga Midden-Limburg en Stoma Ilco de infoavond โ€˜Geef da...
18/09/2025

Afgelopen maandag organiseerden we samen met Wildgroei, Diabetes Liga Midden-Limburg en Stoma Ilco de infoavond โ€˜Geef darmkanker geen kansโ€™.

Dr. Luc Colemont gaf een boeiende en duidelijke lezing over wat darmkanker is en waarom vroegtijdige opsporing zo belangrijk is. Nadien konden de aanwezigen kennismaken met de verschillende partnerorganisaties, gevolgd door een gezellig drankje en een warme babbel.

We zijn blij dat we als Eerstelijnszone patiรซntenverenigingen mee kunnen ondersteunen bij het organiseren van zulke waardevolle momenten.

Een dikke dankjewel aan alle organisaties voor hun inzet รฉn aan het Jessa Ziekenhuis voor de zaal en de verzorging van de catering!

06/09/2025

๐—ž๐—ฒ๐—ป ๐—ท๐—ฒ ๐—ฎ๐—น ๐—ท๐—ฒ ๐—ฟ๐—ฒ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—ป ๐—ธ๐—ผ๐—ฟ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ฒ๐—ป? ๐—ž๐—ผ๐—บ ๐—ป๐—ฎ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ฑ๐—ฒ ๐——๐—ผ๐—ฒ-๐—ท๐—ฒ-๐—ฉ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ๐—ฑ๐—ฒ๐—น๐—ฒ๐—ป๐—ฑ๐—ฎ๐—ด ๐Ÿ‘›

Mogelijk heb je recht op premies, advies, kortingen en andere ondersteuning.
Kom en ontdek het op de Doe-je-voordelendag van Eerstelijnszone Herkenrode op donderdag 9 oktober!

โœ… Gratis toegang
โœ… Geen afspraak nodig
โœ… Je komt en gaat wanneer je wil

Je ontvangt info aan de verschillende standen. Ook Stebo en Energiehuis Limburg zijn aanwezig. We leggen je alles rustig en duidelijk uit. We kijken ook of jij recht hebt op hulp of voordelen.

๐Ÿ“ VAC-gebouw (Hendrik van Veldekegebouw), Koningin Astridlaan 50 in Hasselt
๐Ÿ‘‰ Vlakbij het station!
๐Ÿ“… Donderdag 9 oktober van 10:00 tot 12:00 en van 13:30 tot 16:00
๐Ÿ™‹Voor alle inwoners van Alken, Stad Hasselt, Gemeente Diepenbeek, Stad Herk-de-Stad en Gemeente Zonhoven

๐Ÿ’ก Je mag brieven of facturen meenemen waarover je vragen hebt. Zo kunnen we je meteen verder helpen.

Meer info: www.eerstelijnszone.be/doe-je-voordelendag

03/09/2025

๐Ÿง˜ En tot slot geeft Faresa dit najaar ook enkele groepssessies voor volwassenen rond ๐—ฝ๐—ถ๐—ฒ๐—ธ๐—ฒ๐—ฟ๐—ฒ๐—ป en ๐˜€๐˜๐—ฟ๐—ฒ๐˜€๐˜€:

๐Ÿ“… ๐——๐—ฎ๐˜๐—ฎ: 1/10 โ€ข 8/10 โ€ข 15/10 โ€ข 22/10 โ€ข 29/10 โ€ข 5/11
๐Ÿ•– ๐—ง๐—ถ๐—ท๐—ฑ: Telkens van 16u tot 17u30
๐Ÿ“ ๐—Ÿ๐—ผ๐—ฐ๐—ฎ๐˜๐—ถ๐—ฒ: Buurthuis De Magneet in Hasselt
๐Ÿ‘ค ๐—ฉ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐˜„๐—ถ๐—ฒ: Volwassenen

๐Ÿ‘‰ Meer info & inschrijven via https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=bR_Dxx5-dUuvdgnzJv_r7qStDJoq6mJBuvoNyE9EexFUQjE4OUJTSkVWTlk3T0hEWloyUTNVNU9DRC4u&origin=lprLink&route=shorturl

Eerstelijnszone Herkenrode Stad Hasselt Stad Hasselt

26/08/2025

๐ŸŽ’ ๐—š๐—ฟ๐—ผ๐—ฒ๐—ฝ๐˜€๐—ฟ๐—ฒ๐—ฒ๐—ธ๐˜€ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐—ธ๐—ถ๐—ป๐—ฑ๐—ฒ๐—ฟ๐—ฒ๐—ป: โ€˜๐—š๐—ฒ๐—น๐˜‚๐—ธ๐—ธ๐—ถ๐—ด ๐˜‡๐—ถ๐—ท๐—ป ๐—ธ๐—ฎ๐—ป ๐—ท๐—ฒ ๐—น๐—ฒ๐—ฟ๐—ฒ๐—ปโ€™

In 3 sessies leren we kinderen stap voor stap omgaan met ๐˜€๐˜๐—ฟ๐—ฒ๐˜€๐˜€, ๐—ฒ๐—บ๐—ผ๐˜๐—ถ๐—ฒ๐˜€ ๐—ฒ๐—ป ๐—ด๐—ฒ๐—ฑ๐—ฎ๐—ฐ๐—ต๐˜๐—ฒ๐—ป.

๐Ÿ“… ๐—ฆ๐—ฒ๐˜€๐˜€๐—ถ๐—ฒ ๐Ÿญ โ€“ ๐Ÿฌ๐Ÿต/๐Ÿญ๐Ÿฌ: Voel je gelukkig
๐Ÿ“… ๐—ฆ๐—ฒ๐˜€๐˜€๐—ถ๐—ฒ ๐Ÿฎ โ€“ ๐Ÿฌ๐Ÿฏ/๐Ÿญ๐Ÿญ: Denk je gelukkig
๐Ÿ“… ๐—ฆ๐—ฒ๐˜€๐˜€๐—ถ๐—ฒ ๐Ÿฏ โ€“ ๐Ÿฎ๐Ÿฐ/๐Ÿญ๐Ÿญ: Doe gelukkig

๐Ÿ•– ๐—ง๐—ถ๐—ท๐—ฑ: Telkens van 16u tot 17u30
๐Ÿ“ ๐—Ÿ๐—ผ๐—ฐ๐—ฎ๐˜๐—ถ๐—ฒ: Bibliotheek Hasselt
๐Ÿ‘ฆ ๐—ฉ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ ๐˜„๐—ถ๐—ฒ: Vanaf 8 tot 18 jaar

๐Ÿ‘‰ Inschrijven kan via https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=bR_Dxx5-dUuvdgnzJv_r7vC7lnxkNmdEhVd4Vw8rzZFUNUJKRTNST0xMRFlCS1ZSVlFVRzc3MEk2USQlQCN0PWcu

Eerstelijnszone Herkenrode

Adres

Universiteitslaan 3
Hasselt
3500

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Eerstelijnszone Herkenrode nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Delen