13/01/2026
Maak kennis met onze nieuwe radiologe, dr. Birgitt Janssens.
Sinds 17 november versterkt zij het team radiologie in ons ziekenhuis.
Dr. Janssens studeerde geneeskunde aan de KU Leuven en rondde haar opleiding tot radioloog af in september 2025. Tijdens haar opleiding ontdekte ze haar passie voor radiologie: "Tijdens een heelkundige stage had ik een rustigere planning en daarom mocht ik ook eens meelopen op de dienst radiologie. Het technische aspect, het klinisch redeneren en het zoeken naar de oorzaak van klachten, dat sprak me meteen enorm aan. Bovendien is het een erg ruim specialisme, dit maakt dat geen enkele dag dezelfde is."
Na haar afstuderen trok dr. Janssens nog drie maanden naar Zürich voor een fellowship in cardiale beeldvorming. “Die ervaring heeft mijn interesse in cardiale, abdominale en thoracale radiologie alleen maar versterkt.”
Dat ze voor ons ziekenhuis kiest, is geen toeval: “Ik ben afkomstig uit deze regio, dus werken dicht bij huis voelt heel natuurlijk. Bovendien heerst hier een warme en collegiale sfeer.”
In haar vrije tijd geniet ze van wandelen, tennissen, lekker eten en reizen.
Van harte welkom, dokter!