Diëtiste Sofie De Clercq

Diëtiste Sofie De Clercq Professionele bachelor in de Voedings- en Dieetkunde | Darmflora therapeut | Spijsverteringsklachten | Fertiliteit & Zwangerschap |

27/05/2026

Ohja de laatste dame werd ook gewoon uitgelachen en afgewimpeld door die prof.
Ze "heeft geen problemen", moet gewoon "wat minder stress hebben en gezond eten".
Pardon, waar betaal ik jou eigenlijk voor? 🫠🫠

Realiteit: ze heeft elke dag 6x diarree, durft niet buitenkomen zonder 10 Immodiums en voelt zich enkel goed als ze niet eet.
Verder is alles prima ja 💁‍♀️

Hoe handig zou het zijn als specialisten en professoren linken konden leggen tussen de functies van alle organen en hormonen zouden snappen? 🙃

22/05/2026

Dit is niet de 90's revival die we nodig hadden 🫣

Deze "rolmodellen" hebben toegang tot al het beste eten. En er toch zien ze er uit alsof ze de hongerwinter van 1944 amper overleefd hebben.🫠

Please note:
ingevallen slapen,
scherp uitstekende sleutelbeenderen,
zichtbare rib- of schoudercontouren,
een “uitgehold” gezicht en er uitzien als een skelet; zijn geen
Het is wel ondervoeding en een lichaam dat je amper kan dragen.

Focussen op sterk en gezond zijn gaat het altijd winnen van 'mager' zijn op lange termijn ✨️ want de extreem magere esthetic kan je niet lang volhouden,
voor veel lichaamsfuncties beginnen degraderen (niet meer ongesteld worden, lage lichaamstemperatuur, trage wondheling, frequent ziek zijn, vermoeidheid, concentratieproblemen,...)

18/05/2026

Niks mis met lokaal je huid beschermen en hydrateren 😉
Maar lost het het probleem echt op of moet je om de zoveel uur blijven smeren omdat je huid alles heeft opgedronken? 🫠
Smeren 🟰 behandelen
Smeren 🚫 genezen

En in het geval van rosacea: is de roodheid nu echt verminderd? Zijn de ontstekingen weg of heb je gewoon de zoveelste kuur antibiotica gekregen? 😗

Het is heel simpel: je huid is een reflectie van je darmgezondheid en je lever. Tadaaa✨️

➡️ Ontstekingen beginnen in je darmen
➡️ Ontstekingen zie je op je huid.

Nu donderdag om 20u duiken we diep in je darmflora om te ontdekken waarom jouw huid je frustraties en onzekerheid bezorgt 😙

Om in te schrijven voor de gratis masterclass, drop een smiley onder deze post ⬇️

14/05/2026

Vandaag had ik cliënt #3575986 over de vloer met een dikke map vol onderzoeksresultaten. Ik vraag dan altijd wat het hen gebracht heeft en of ze erna dan wisten wat ze moesten doen.
'"Ah... neen eigenlijk niet. Ik heb een hele lijst supplementen voorgeschreven gekregen."
En dat was het dan.

➡️ Constructieve vooruitgang in je genezingsproces betekent dat je elke dag geld en energie steekt in je eten, je maaltijden en de keuzes die je maakt.
Idealiter met iemand erbij om je accountable te houden en om bij te sturen als je de mist ingaat. Dát is het idee van bij een goeie therapeut gaan.

Één keer heel veel geld in een onderzoek steken, maakt je niet gezonder. Net zoals naar de tandarts gaan, je tandemail niet remineraliseert. Ook daarvoor heb je je dagelijkse voeding nodig. 😉

⭐️ Pas als je je blik weg trekt van de cijfertjes op het papier, kan je hem naar binnen richten en focussen op de info die je lichaam je geeft en dat als leidraad gebruiken ⭐️

Dát is een tool die je lange termijn, constructief kan gebruiken die niet vraagt dat je het inzicht in je eigen lichaam outsourced. 🙌

07/05/2026

Het knappe gezelschap is helaas enkel geïnteresseerd in eten en tegen je aan schuren. Hmm.
Misschien toch niet zoveel verschil met de gym 😜

23/04/2026

Ik wil graag een case study met jullie delen over hoe een kind kan opschuiven in het autisme spectrum.😊


Dit is het verhaal van Noah, zoontje van Ariane. Noah werd geboren via een natuurlijke bevalling en kreeg borstvoeding.

De mama heeft enkele vaccins gehad naar aanleiding van haar reis naar Bali en Thailand. Toen wist ze nog niet dat ze zwanger was. Noah was ongepland en ze voelde zich er eigenlijk ook nog helemaal niet klaar voor om moeder te worden.

Noah was dan ook nog eens een huilbaby en had eczeem, de mama was compleet overweldigd door het hele gebeuren. Haar man werkte heel veel dus het voelde voor alsof ze een alleenstaande moeder was. Ze wou nog zoveel doen in haar leven maar heeft dat allemaal on hold moeten zetten de voorbije zes jaar.😒

Op de koop toe dacht ze dat ze niet zwanger kon raken zolang ze borstvoeding gaf.
Dat bleek na een paar maand dus wél het geval. Meteen een broertje er bij voor Noah! 😮

Het was dus al vrij pittig, maar het werd erger.

Op zijn anderhalf kreeg hij een herhalingsdosis van een combinatievaccin en vlak erna stopte hij plots met oogcontact maken en met praten.
Dat deed haar gigantisch veel pijn, ze voelde geen verbinding meer met hem.
Haar zoon leek helemaal weg te zijn.💔

Hij was al heel zijn leven altijd ziek, had oorontstekingen aan de lopende band, lag vaak in het ziekenhuis, wou niet eten; enkel droog brood en kipnuttigs van Mc Donalds gingen er in.😏

Op zijn vierenhalf ontdekte ze het GAPS protocol. Ervoor had ze al veel geld uitgegeven aan therapeuten maar niks had echt verschil kunnen maken.
In de klassieke geneeskunde kreeg ze al helemaal geen gehoor of handvaten.

Noah was op dat punt niet officieel gediagnosticeerd met autisme, maar hij leefde volledig in zijn eigen wereld; het was praktisch onmogelijk om iets duidelijk te maken aan hem. Hij was zelf non-verbaal, maakte geen oogcontact en aangezien hij zelf ook niks begreep van taal of de buitenwereld, ging hij van de ene woede uitbarsting naar de andere.

Hij knaagde ook aan zijn bed en hij was altijd geconstipeerd.

Als hij dan wel ging, dan smeerde hij z’n eigen p**p aan de muren, kasten, bed, overal, ook midden in de nacht. Dat was voor de mama dé alarmbel dat er iets moest veranderen.

Met de opstart van, wat bij mij een Gut Reset is, en het detoxen van zware metalen, begon hij heel positief te evolueren.

Fast forward, twee jaar later.


Hij is nu 6 jaar en begrijpt al veel zaken, hij gebruikt nu zelf ook volzinnen.
Daar is de mama momenteel erg van onder de indruk.
Ik herken dat stramien heel erg van bij andere kindjes die opschuiven in het spectrum.
Het begint bij eerst losse woorden herhalen en kopiëren en vervolgens beginnen ze de betekenissen aan elkaar te koppelen en zelf zinnen uit te spreken. Woorden hebben nu betekenis voor hem!
Hij kan in 5 talen tellen en woordjes zeggen; hij is geobsedeerd door Chinees om de één of andere reden. 😁
Hij is heel erg vooruit gegaan in ontwikkeling en in kunnen lezen en begrijpen. Niet alleen taal, maar ook de wereld rondom hem. Taal heeft nu echt een functie; er is communicatie met hem, er is connectie.
Hij is nu ook normaal zindelijk. Hij zegt het heel laat pas als hij moet (echt vlák voor hij echt nu moet!) maar hij zegt het wel! 😉


De mama zei gisteren tijdens onze consultatie:

“Het feit dat hij ‘mama’ zegt, is voor mij echt alles waard, al zou ik zelf in het ziekenhis belanden.
Hij kon dat jarenlang niet, ik was niet meer ‘mama’.
Het is voor mij zoveel waard dat hij al zoveel is vooruit gegaan, hij heeft altijd overgegeven, in een ziekenhuis gelegen, aan een sonde, stond vol eczeem. Zoveel foute informatie gekregen van ziekenhuis, huisartsen, ik ben nooit op de juiste manier geholpen, tot ik het GAPS protocol en je Gut Reset heb gevonden.

Als ik dat niet had gedaan dan zou hij nu nog steeds niet praten, altijd weglopen, altijd oorontstekingen en buikpijn hebben, ik zou niet met hem kunnen communiceren,...
Nu is hij nooit meer ziek en is hij gewoon een vrolijk ventje.”

En ook:

“Ik hou echt zoveel van hem, hij is echt zo leuk, het is zo leuk om nu eindelijk zijn karakter te zien.
Ervoor communiceerde hij niet, keek je niet aan, hij was gewoon een kind zonder inhoud. Een lege schil, weet je wel. Hij is echt zo leuk nu, hij is echt zo’n kindje, hij is ook echt grappig!”

Momenteel is Noah een functionerend kind van zes die volzinnen praat, opdrachten begrijpt, gewoon naar school gaat, heel sociaal is, op iedereen afstapt en knuffelt met iedereen.
Hij is nu extraverter dan zijn jonge broertje en sleurt hem overal mee naartoe.

Zoals een oudere broer betaamt!😁

Er zijn zaken waar we nu nog verder aan sleutelen, zoals moeilijk in- en doorslapen en nog vrij rigide gedrag, hij is bijvoorbeeld nog heel erg gefocust op bepaalde zaken en, ook al krijgt hij heel veel structuur, als hij in hyperfocus gaat dan is hij niet weg te branden (van bijvoorbeeld de schommel in de speeltuin).

Dat zijn zaken waar we nu nog verder evolutie in willen krijgen.

Dat zijn zeker nog kenmerken van kinderen op het spectrum, al kan hij nu wel normaal interageren met de buitenwereld en verder normaal leven.
Dat is dus een hele wereld van verschil.



De mama zei:

“Ik wil voorkomen dat hij later naar een instelling moet. Ik heb familie en kennissen met kinderen in het spectrum en die wonen in zo’n instelling, ook de meisjes, bij allemaal mannen. Je weet niet wat daar allemaal gebeurt, ze kunnen het ook niet uitdrukken of ze zich daar goed voelen, of er zaken gebeuren die niet pluis zijn. Dat zou ik nooit willen voor mijn kind, non-verbaal zijn, dingen moeten ondergaan en niet kunnen communiceren als er iets niet pluis is! Mijn nicht is gescheiden en staat er alleen voor met haar dochter van 14, die is zwaar autistisch en die snapt helemaal niks van haar ontwikkeling. Ze wil haar borsten afsnijden en al haar kleren moeten uit als ze ongesteld wordt, ongeacht waar ze is. De moeder weet niet wat ze moet doen met haar, ze kan ook agressief uit de hoek komen. Ze verstopt de messen in huis omdat ze constant in een angst leeft dat haar dochter zichzelf of haar iets zou aan doen. Ze moet ook altijd bij haar zijn dus ze heeft totaal geen leven en leeft gewoon altijd in angst.”


Dat is een mama die "niet gelooft" dat voeding een verschil zou maken, wat voor Ariane tergend is maar ze probeert het los te laten. Iedereen is verantwoordelijk voor zijn eigen kinderen en je kan een ander wel informeren daarover maar daarna is het aan hen.😊

Qua voeding heeft Ariane ondertussen (op mijn aanraden) een aantal zaken wat losser gelaten, want de druk op haar om alles goed te doen was gewoon té groot.

Oké dat je alles wil doen voor je kind, maar nu hij zelf beter en beter is, was het ook even tijd om uit te zoomen, de balans op te maken van hoe goed het eigenlijk al gaat met hem en waar ze zelf ook terug wat voor haarzelf kan zorgen. Met Noah zijn we nog niet klaar maar het hoeft geen uitputtende 24/7 focus meer te zijn want dat houdt niemand vol.
In de tussentijd heeft ze gewoon quality time met haar twee zonen.

De jongste heeft geen autisme, ontwikkelt zich normaal en is heel lief naar zijn broer toe. 😊

Als ze het verder zo goed blijven doen, dan wordt Noah een functionele persoon in de maatschappij met vriendjes, relaties, hobbies en interesses, werk, een leven.

Dat is de toekomst die zijn moeder wil voor hem, dus daar zetten we op in.

... Maarja, hoe is het zo ver kunnen komen?
En wat hebben we gedaan dat hij, tegen wat klassiek gezegd wordt dat kan in, een effectieve persoon is nu met een identiteit, in plaats van een ongecontroleerde, lege schil van een mens?

Dat is een verhaal waar veel mensen in deze tijd nood aan hebben.
Alleen al in haar buurt beschreef ze enkele kinderen waar de ouders geen weg mee kunnen, die qua gedrag en zijn zo autistisch zijn dat ze ze niet thuis kunnen verzorgen.

Ik wil beter voor kinderen.

De kinderen van vandaag worden de al-dan-niet functionerende volwassenen van morgen.

Mensen die prima gezond en functioneel hadden kunnen zijn, eindigen gehandicapt en vervreemd van wat een echt leven voor hen zou kunnen zijn, puur door hun gezondheid.

En klassieke geneeskunde heeft daar bitter weinig op te zeggen, buiten medicatie en "structuur geven".

Mag het wat meer zijn?

Wat wil jij voor je kind?

13/04/2026

Suiker heeft zijn plaats en zijn tijd 😊 Ik ben niet eens van het volledig anti-suiker kamp.
100% restrictie van iets geeft bij de meeste mensen toch meer frustratie.
Anderen zijn heel zwart-wit en moéten heel duidelijk horen wat wel en wat niet. Liefst met exacte grammen 😉
You know who you are.

Allemaal goed, the bottom line blijft wel dat suikerrijke voedingsmiddelen geen *eten* zijn op zich.
Het is iets extra voor af en toe, anders eet je er voor je het weet héél veel van, schommelt je bloedsuiker en je humeur de hele dag op en neer en volgen je hormonen mee op de achtbaan.
Om nog maar te zwijgen over je gewicht en je huid. 🤐 Nopenopenope.

EN als je er echt wil van af raken, dan moet je het wel een tijd echt 100% vermijden.

09/04/2026

Laten we het eens hebben over diepgaande en BLIJVENDE manieren om je eczeem, psoriasis, rosacea, acné,...Aan te pakken.

➡️ Het is geen huidprobleem ⬅️

Ahneen.
Als vanbinnen alles prima loopt, dan is je huid ook helemaal in orde.
Waarom heb jij er wel last van en andere niet?

Je huid is één van de vele signalen dat je lichaam niet zo lekker loopt.
Wees blij (nouja of niet 😬) met dat signaal, want dat zegt zoveel! 😗

Zoveel onderliggende gezondheidsissues die ook andere verstrekkende gevolgen gaan hebben, die je gewoon op tijd kan aanpakken omdat je een duidelijk signaal kreeg 😊🙌

Hormonen, darmflora, chemische belasting, een lever die het niet op tijd verwerkt krijgt,... Het is een heel verhaal, dat ik heel graag uit de doeken doe.
Zodat jij wat slimmer wordt dan je dermatoloog of AI 😉

Nu zondag om 11u30.
Tegen dan ben je vast wel al uit je bed 😉 En het gaat echt bagger weer zijn 🌧 dus kom het mee gezellig maken in mijn live masterclass 😁
Stuur een smiley hieronder voor de inschrijflink 😚

Onderstaande aanvraag is een goed voorbeeld van wat gemiddeld in mijn inbox landt.  “Dag Sofie, Via een collega van mijn...
04/01/2026

Onderstaande aanvraag is een goed voorbeeld van wat gemiddeld in mijn inbox landt.

“Dag Sofie, Via een collega van mijn vriend ben ik bij jou (en jouw uitgebreide website) terechtgekomen. Korte schets: Ik sukkel al 12 jaar met verschillende darmklachten: van krampen, diarree, tot constipatie, winderigheid en een opgeblazen gevoel.
Volgens de traditionele geneeskunde ben ik uitbehandeld en moet ik er maar mee leren leven.
Lactose heb ik tot op heden uit mijn leven verbannen omdat mijn lichaam daar heftig op reageert.
Mijn klachten laaien de laatste maanden weer fel op en ik ben de klachten en pijnen moe.
In november deed ik een bioresonantietest (meer holistische / chinese geneeskunde) en daar heb ik wel heel wat meer informatie gekregen over waar mijn lichaam niet goed tegenkan, onder andere: gluten lactose pindanoten, tomaat, curry, zonnebloem -en biergisten, glutamaten (E620 tem E650),... Natuurlijk komt er meer uit het verslag over de werking van mijn hele lichaam, te veel om hier op te noemen... Maar hoe ga ik hier nu mee aan de slag? Daar loop ik compleet op vast.
Ik ben dus op zoek naar begeleiding van een diëtist die in deze holistische benadering (en bovenstaande zaken) geloofd, en denk dat jij me daarmee kan helpen. Nu vroeg ik me af, als je dit leest, kom ik beter bij jou langs in een persoonlijk 1-1 traject bij jou of zou ik ook gebaad kunnen zijn bij jouw Gut Reset vip traject via je website? Ik weet niet zo goed wat de beste eerte stap is voor mij. Bedankt alvast voor je antwoord. Met vriendelijke groeten, X”

Laten we dit bericht even analyseren! 😉

Ten eerste rijzen mijn haren ten berge van alle dokters en “specialisten” die mensen het verdict geven dat ze uitbehandeld zijn.
Dit is geen terminale kankerdiagnose he, de dame in kwestie heeft (voor zover ik hier uit kan opmaken) simpele spijsverteringsklachten.
Een constructief antwoord zou kunnen zijn “Wij kunnen persoonlijk niks voor je doen maar misschien kunnen andere therapeuten iets bijdragen. Zoek gerust zelf verder en succes op je pad.”

Neen. De uitspraak “daar zal je mee moeten leren leven” klinkt voor veel mensen als “er is geen hoop meer” en “je bent gewoon niet meer te redden”.
Emoties: wanhoop, kwaadheid, frustratie, verdrietig, zich helemaal verloren voelen.
Velen nemen dat naar waarheid en passen hun (sociaal) leven aan hun klachten aan, in plaats van de klachten aan te pakken en terug te leven. Ik denk dan nog niet aan hoeveel chronische aandoeningen de maatschappij kosten.

De artsen die zo’n zaken zeggen, die lijken te denken dat zij God almighty zijn (??) en dat, als zij het met hun oneindige kunde, kennis en wijsheid niet kunnen oplossen, dan bestaat er geen enkele kans dat er andere mensen op aarde rondlopen met hersencellen die andere info bevatten dan die van hen.
Info die wél een verschil kan maken.
Interessant level van ego, ervan overtuigd zijn dat je zelf alles weet over iets.
Zou ik persoonlijk nooit durven claimen alvast. Dat is nu eenmaal niet realistisch om te stellen.

Ten tweede verslik ik mij ook vaak in hoe GIGANTISCH VEEL GELD mensen uitgeven aan onderzoeken en dan nog met de vraag komen “maar hoe ga ik hier nu mee aan de slag?”.
En dan heb ik het over honderden tot vele duizenden euro's he.
Mijn idee is dan dat de therapeut of dokter die je die onderzoeken heeft aangereikt, in staat zou moeten zijn om je constructief op te volgen. Om samen met jou, op basis van die resultaten, een plan van actie uit te denken.
Want de cliënt is doorgaans overweldigd door alle onderzoeksresultaten.
Je kan mensen (die hier niet voor opgeleid zijn) niet wandelen sturen met gewoon de droge info wat er fout gaat in hun lichaam en de opsomming van alle voedingsmiddelen waar ze positief op getest hebben en de woorden “oké dus dat mag je allemaal niet meer eten”.
Dat getuigt van weinig inzicht in het helen van de spijsvertering want dat is niet hoe het werkt; gewoon alles vermijden dat op het lijstje staat.
Dat kan een begin zijn, maar de hoofdzaak is altijd helende voedingsmiddelen invoegen. Zodat je die waslijst van voedingsmiddelen kan gaan inkorten, niet langer maken of ze gewoon de rest van je leven niet meer eten. Niet alleen word je daar niet gelukkiger van, dat is ook gewoon niet nodig.

Ten derde, ALS er dan iets van behandelingsprotocol komt, is het doorgaans een lijst van minstens 10 supplementen. Ergens tussen de 10 en de 20, in mijn ervaring.

Dat noem ik niet holistisch werken.
Dat is gewoon de klassieke “we stellen een diagnose en koppelen daar medicatie aan”-manier van denken maar dan met ‘supplement’ op de plaats van ‘medicatie’.

Helpt die lijst aan supplementen? Soms wel wat, zeker en vast. Ze kosten je ook wel een vermogen.
En je kan ze niet blijven nemen, dat kan nooit de bedoeling zijn.
Misschien heb je iets langere tijd wel nodig ter ondersteuning, dat kan prima. Maar mensen blijven in mijn ervaring vaak nog met klachten zitten. Logisch aangezien er nog niet gefocust is op wat wel nodig is.

De moraal van het verhaal is dat die behandeling nog steeds niet holistisch is, al wordt daar vaak heel luid over geroepen.

Het punt is…
Als je niet naar mensen hun basis voeding (de bulk van wat in je maag-darmstelsel terecht komt!) kijkt, niet naar levensstijl, emotionele beleving, hun werk- en leefomgeving, zenuwstelsel, dynamieken die je cliënt heeft met de mensen rondom hen,… kijkt (om nog maar te zwijgen over hun relatie met zichzelf), dan ben je niet holistisch aan het werken.
Dan ben je mensen nog niet echt duurzaam aan het helpen.

Ik ga niet claimen dat ik iedereen 100% gezond en aligned krijg.
Dat is mijn werk niet, je eigen heling is je eigen verantwoordelijkheid.
Ik luister naar mensen en informeer ze over wat volgens mij constructieve volgende stappen zouden zijn. We communiceren, we overleggen wat haalbaar is, ik daag ze wat uit, zij komen doorgaans tot de conclusie dat het niet zo moeilijk is als ze oorspronkelijk dachten...Dat de clue niet is om nu maar even een zo streng mogelijk dieet te volgen en tegen veel weerstand in te gaan.

Genezen heeft vele lagen en voeding is één laag daarvan. Albeit vaak wel een heel belangrijke.

En ja, dat alles begint nog steeds in je darmen. Daarom vind ik dat holistische gezondheid nog steeds begint in je darmen. Zelfs al lijken je klachten niet meteen van daar te komen. Als ze chronisch zijn, is de kans bijzonder groot dat ze voortkomen uit laaggradige ontstekingen en die beginnen... Tadaa. In je darmen.

Wat dat informeren betreft, je kan op 14 januari terecht in mijn gratis masterclass Darmklachten & zware metalen.
https://holisticnutrition.be/masterclass-zware-metalen/
Ik kijk er heel erg naar uit om terug een live masterclass te kunnen geven na enkele maanden afwezigheid!
En jij kan zelf veel komen bijleren zodat je verder kan denken dan die dokters hierboven in de aanvraag met hun beperkende mindset. 😉

De stille veroorzaker van chronische ziekten

Adres

Zuidlaan
Munkzwalm
9630

Openingstijden

Maandag 09:00 - 17:00
Dinsdag 09:00 - 17:00
Woensdag 09:00 - 17:00
Donderdag 09:00 - 17:00
Vrijdag 09:00 - 17:00

Telefoon

+32496933989

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Diëtiste Sofie De Clercq nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Delen