21/04/2026
Afgelopen zaterdag voerde ons PROAโteam een gerichte controleactie uit in een nachtwinkel in Olen. Tijdens deze controle werden illegale producten aangetroffen. Waaronder 441 illegale vapes, 400 gebruikershoeveelheden lachgas en 453 stuks snus. De handelszaak moest vorig jaar al enkele weken de deuren sluiten omwille van gelijkaardige feiten.
๐ถโ๐ซ๏ธ Dit soort illegale producten vormen een reรซel gezondheidsrisico, zeker voor minderjarigen en jongeren. Ze omzeilen kwaliteitscontrole en bevatten vaak onbekende schadelijke stoffen. Vapes zijn bovendien schadelijk voor de ontwikkeling van de hersenen.
๐ค Kleine ni****nezakjes (snus) lijken veilig omdat er geen tabak in zit, maar dat is misleidend. Ze kunnen schade veroorzaken aan tandvlees en tanden en op langere termijn leiden tot infecties en kanker in de mond- en keelholte. Bovendien bevat รฉรฉn zakje vaak evenveel ni****ne als 1 tot 6 sigaretten, wat het risico op verslaving en hartโ en vaatproblemen verhoogt.
๐ช Daarnaast zorgt illegale handel voor oneerlijke concurrentie ten opzichte van handelaars die zich wรฉl aan de wet houden. Dat ondermijnt een eerlijk ondernemersklimaat.
Meer weten over de gevaren van illegale vapes? Bekijk de Pano-reportage https://youtu.be/lre5Lw2dg0c?si=bRCpT-7g1Wr1GcgB