25/03/2026
Afgelopen week was onze Educatief Medewerker Jurn aanwezig op een Youth Dialogue met Europees Commissaris voor Equality, Preparedness & Crisis Hadja Lahbib , georganiseerd door de Europese Commissie.
20 jongeren met een beperking uit 13 Europese landen werden uitgekozen om in dialoog te gaan met de Europees Commisaris over de rechten van personen met een beperking.
De groep werd onderverdeeld in 4 thema's: accessibility, education, political participation & work and employment.
Jurn nam deel aan het dialoog rond accessibility en dit thema werd zeer breed bekeken. Uiteindelijk stelden zij volgende zaken voor:
- Investeer in rolstoeltoegankelijke infrastructuur
- Maak toegang tot mentale gezondheidszorg betaalbaarder
- Investeer in ondersteuning voor mantelzorgers
Het is belangrijk dat personen met een beperking kunnen deelnemen aan dit soort dialoog en vanuit hun eigen ervaringen gerichte voorstellen kunnen doen aan zij die mee instaan voor het beleid om nationaal en internationaal niveau!
Keep up the good work Jurn! 🌟