11/04/2024
We gingen onlangs naar Oostende voor het symposium “Zorg voor de zorgverlener”, superinteressant!! 🤩🤓
— Alleen maar als we goed zorg dragen voor onszelf, kunnen we ook zorg dragen voor onze patiënten —
Enkele heel interessante nieuwe inzichten waar nogmaals duidelijk wordt dat lichaam en geest onmiskenbaar sterk verbonden zijn (en wij als kine daar een belangrijke rol in spelen) 💪🏻
Wist je dat:
🧠 chronische stress zorgt voor een microscopisch zichtbare aantasting van onze zenuwcellen in onze cortex?
🧠 die chronische stress er ook voor zorgt dat laaggradige ontstekingen niet meer kunnen herstellen? (En we dus overal pijn krijgen)
🧠 dat bij mensen die “aan” staan (hypervigilantie) passieve activiteiten (mindfulness, yoga, lezen,…) niet altijd helpend zijn? Dat activeren, activiteiten die coördinatie vragen en sociale activiteiten tot veel beter herstel leiden?
🧠 dat chronische stress in combinatie met ongezonde voeding (geraffineerde suikers) ervoor zorgt dat we nog sneller mentaal (en fysiek) in de problemen komen?
🧠 dat piekeren, people pleasing of perfectionisme technieken zijn die we onszelf hebben aangeleerd om te kunnen omgaan met een “slecht gevoel”, maar dat die eigenlijk niet altijd helpeld zijn?
🧠 dat er 7 soorten RUST zijn om een pauze te nemen, en dat die (optimaal) de tegengestelden zijn van waar je tijdens je werkdag veel energie in steekt?
Dank aan de zeer interessante sprekers voor dit symposium oa. .
Ohja, we deden ook nog een wandelingetje langs de dijk 😇.
Groetjes!
Charlotte en Sarah