L'eqilibre

L'eqilibre Ik help zo veel mogelijk het verlossen van jullie lichamelijke en emotionele pijnen en blokkades.

De behandelingen geef ik op gevoel, naar gelang jouw behoeften, op een intuïtieve manier gecombineerd met al mijn professionele technieken en reiki. Bij mij kunt u terecht voor ontspannende, energetische lichaamsmassages.

😂😂😂, gelukkig nog nooit voorgehad 😂😂😂
17/08/2025

😂😂😂, gelukkig nog nooit voorgehad 😂😂😂

Een tijdje geleden deelde ik mee dat ik nieuwe opleiding ging volgen. Volgende week is het zo ver. Drie dagen me laten o...
16/08/2025

Een tijdje geleden deelde ik mee dat ik nieuwe opleiding ging volgen.
Volgende week is het zo ver. Drie dagen me laten onderdompelen in het coachen én rouwen.

Want we nemen dagelijks afscheid van mensen en dingen totdat er een groot verlies op ons pad komt.
Dit verlies kan te maken hebben met ontslag, scheiding, burn-out, overlijden, gezondheid en zoveel meer.
Rouw hoort bij het leven en toch vinden we het soms moeilijk om hiermee om te gaan.

Wil je uit die visuele cirkel losbreken, wil je terug stappen kunnen zetten, wil je de emoties de baas kunnen, wil je begrepen worden, wil je af van die lichamelijke klachten ,......dan kan ik jou hierin ondersteunen. We kunnen samen kijken wat jij op dat moment nodig hebt om verder opweg kunnen helpen om dit stapje per stapje te realiseren.

6 voordelen die je krijgt door een massage 👇
15/08/2025

6 voordelen die je krijgt door een massage 👇

13/08/2025

Massage met een Hart – ook voor mensen met een beperking.

Begin deze maand had ik het voorrecht om te masseren in een vzw waar mensen met een beperking verblijven. Het was een bijzonder mooie dag. De rust, de glimlach, het contact – massage betekent zoveel meer dan ontspanning alleen.

Ik wil deze ervaring graag delen, omdat ik mijn werk met veel liefde en zorg doe, voor iedereen. Ook voor mensen (jong of oud) met een beperking, ouderen of mensen die niet makkelijk tot bij mij geraken.
Ken jij iemand – een familielid, vriend(in) of buur – die zou kunnen genieten van een zachte, aangepaste massage in een voorziening?

Dan kom ik graag langs, met geduld en aandacht, volledig afgestemd op hun noden.
Stuur gerust een berichtje voor meer info of om een afspraak in te plannen.
Samen maken we welzijn toegankelijk voor iedereen.

06/08/2025

Baking soda, hulp middel tegen ontstekingen

Baking soda zet ontsteking “uit”
bij auto immuunziekten.

CATEGORIES
FIBROMYALGIE, MS, CVS /
NATUURLIJKE ONTSTEKINGSREMMERS

Baking soda is een veilig en effectief middel bij auto immuunziekten zoals (reumatische) artritis. Nieuw onderzoek in The Journal of Immunology legt exact uit hoe baking soda ontsteking uit zet en het immuunsysteem kalmeert.

Schakelt ontsteking uit.
Baking soda wordt in de keuken gebruikt om cakes en brood te doen rijzen.
Natriumbicarbonaat is een erg populair huismiddeltje voor diverse aandoeningen.
Zo neem je een half theelepeltje tegen zuurbranden.
Of maak je je tanden witter met het middel.

Tegen o.a. reumatoïde artritis
The Journal of Immunology heeft de nieuwe studie gepubliceerd.
Hierin wordt exact onthuld hoe het drinken van een oplossing met baking soda het immuunsysteem klaarmaakt om het op te nemen tegen auto immuunziekten zoals reumatoïde artritis.
De onderzoekers (Augusta University) testten de effecten van baking soda eerst op ratten.
Daarna op mensen.
Middels een oplossing van baking soda in water.
Nog een voordeel van baking soda: het verhoogt je prestaties, uithoudingsvermogen en gaat verzuring van de spieren tegen.
Je bereikt zelfs meer squats dankzij natriumbicarbonaat

Kalmeert het immuunsysteem
De experimenten laten een complex verhaal zien. Over de manier waarop dit zout een signaal afgeeft aan de mesotheliale cellen.
Via dit signaal weten de mesotheliale cellen dat het lichaam ok is.
En dat er geen aanval is.
Dit voorkomt een reactie van het immuunsysteem. Schadelijke auto immuunresponses blijven uit.
Wat zijn mesotheliale cellen?
Deze cellen bekleden de organen en holtes in het lichaam.
Ze vormen een afscheiding tussen de organen en weefsels onderling.

Baking soda beïnvloedt onze gezondheid via een intrigerend mechanisme.

Baking soda kan een middel zijn om bepaalde immuuncellen “uit te zetten” wanneer dit nodig is.
Natriumbicarbonaat vertelt lichaam “rustig maar”
Baking soda vermindert symptomen van brandend maagzuur.
Doordat het de maag aanzet tot productie van meer maagzuur.
Hierdoor vindt een snellere en soepele vertering van voedsel plaats.
Het keukenmiddel vertelt het lichaam ook (via de mesotheliale cellen) “rustig aan, er is geen bedreiging.”
“Mesotheliale cellen leren dat “het” waarschijnlijk gewoon een hamburger is, en geen bacteriële infectie.”

Om die reden activeren ze dus niet het hele leger van macrofagen van de milt, of witte bloedcellen die de taak hebben om mogelijke schadelijk materiaal op te ruimen.
“Het drinken van natriumbicarbonaat heeft een impact op de milt en we denken dat dit door de mesotheliale cellen komt.”

Mesotheliale cellen communiceren met de organen die ze bekleden.
Dit gaat via microvilli (uitstulpingen van het celmembraan).
Neurotransmitter acetylcholine maakt de communicatie mogelijk.
Naar ontstekingsvrije conditie.
Dus wat gebeurt er eigenlijk?
Bij degenen die de oplossing met baking soda dronken was een verschuiving waarneembaar.
Die was tussen de verschillende soorten immuuncellen in de milt.
De pro-inflammatoire macrofagen (M1) namen af. Terwijl de ontstekingsremmende macrofagen (M2) toenamen.

Chronische nierziekten
Dezelfde cellen bevinden zich ook in het bloed en de nieren.
Volgens de auteurs is baking soda ook toepasbaar bij chronische nierziekten.
Dit idee ontsprong toen ze onderzochten via welke mechanismen natriumbicarbonaat de nierfunctie verbetert.
“We vroegen ons af of baking soda de progressie van een nierziekte remt”
Dit werd eerst getest bij ratten met een nieraandoening.
Vervolgens bij gezonde ratten die als controlegroep fungeerden.
Wat te zien was:
een daling van de hoeveelheid M1 cellen in de nieren,een toename van de hoeveelheid M2 cellen.
Zowel de zieke als de gezonde ratten vertoonden dezelfde ontwikkeling.
Natriumbicarbonaat beïnvloedt dus de ontsteking respons op cellulair niveau.
Hiermee was de studie nog niet afgelopen.
Het team recruteerde gezonde studenten geneeskunde.
Hen werd gevraagd om de oplossing met baking soda te drinken.
Dat het anti-inflammatoire effect van de vloeistof behalve in de milt ook in het bloed plaatsvond, was duidelijk.
“De verschuiving van een ontsteking naar een ontstekingsvrij profiel gebeurt overal.
We zagen het in de nieren, in de milt en nu zien we het in het perifere bloed.”

Ik heb zelf een klant waarbij ze in het ziekenhuis een zeer grove fout begaan zijn met haar voet in het gips te wringen ...
17/07/2025

Ik heb zelf een klant waarbij ze in het ziekenhuis een zeer grove fout begaan zijn met haar voet in het gips te wringen (letterlijk) , tegen alle bewegingen, geforceerd in het gips gestoken.
Met alle gevolgen van die: voet is verkeerd gaan groeien en opstapeling van vocht en afvalstoffen.
Ze kwam al regelmatig voor rug nek en schouders toen ze na verloop van tijd zei dat ze veel last had aan haar voet. Ik heb die keer even een paar minuten die voet onder handen genomen, zeer voorzichtig want ze had veel pijn, mocht er bijna niet aankomen.
Dag erop kreeg ik berichtje: 'wat heb jij met mijn voet gedaan?' het is een wonder: ik kan er beter op lopen, minder pijn. Je mag nu iedere keer mijn voeten en benen mee masseren. En na enkele keren kreeg ik volgende bericht:

E. uit Abele:

"Hallo Bianca, super dikke merci voor de deugd doende massage van maandag laatst. Ik voel me op en top en het voetje ook. De keuze voor massage olie voor pijnbestrijding was en is nog altijd hemels. In die 5 jaar nadat ik voet omsloeg, heb ik een hemels gevoel: omzeggens geen pijn, veel soepeler, geen zwaar gevoel in momenten, beter kunnen stappen en heb de indruk dat mijn voet iets rechter staat. Zeker voor herhaling vatbaar."
Staat op website : Recensies van klanten (via Google en Facebook).

GELOOF NIET ALLES WAT DE DOKTER ZEGT

Zojuist de nieuwsbrief van Mordechai Krispijn gelezen en deel het graag. Hij vertelt: Ik hoor het de specialist in het ziekenhuis nog zo zeggen: “Er moet een schroef in”! Hij keek er ook zeer serieus bij. “Dit heelt niet vanzelf”. De chirurg in kwestie had het over mijn voet. Ik was van mijn motor gevallen en had daarbij mijn middenvoetsbeentje gebroken.

Na vier weken ging het gips eraf en er werd een nieuwe foto gemaakt. Tot mijn verbazing zag de breuk er nog precies hetzelfde uit. En toen sprak de chirurg de betoverende woorden zoals hierboven beschreven. Het ging hier om een zogenaamde ‘Jones-fractuur’. Meneer Jones was zelf een chirurg in de VS en had spontaan zijn middenvoetsbeentje gebroken toen hij aan het stijldansen was. Het middenvoetsbeentje zit helemaal aan de buitenkant van de voet en daar is relatief erg weinig doorbloeding en daardoor heelde het niet, zo had mr. Jones ontdekt.

Ik vroeg de chirurg of ik nog vier weken kon wachten met de operatie. Ik wilde een tweede kans. Mijn plan was om de komende vier weken heel voorzichtig op de voet te gaan lopen. Ik dacht dat dit wel voor voldoende doorbloeding zou zorgen. Zo gezegd zo gedaan.

Na vier weken kwam ik terug bij de chirurg. Hij bekeek de foto. Er was geen enkele verandering. “Ik heb het u nog zo gezegd! Dit gaat niet genezen zonder schroef”. Met enig schaamrood op mijn kaken vroeg ik hem voor de laatste keer om nogmaals vier weken uitstel. Er moest toch een manier zijn om dat bot op een natuurlijke manier aan elkaar te krijgen.

MASSAGE EN BIKRAM YOGA

Ik besloot vier weken lang mijn been en voet te laten masseren om er zoveel mogelijk doorbloeding in plaats te laten vinden en ik schreef mij in voor Bikram Yoga. Dat is Yoga in 40 graden hitte. 26 oefeningen met je mond dicht waardoor, zo bedacht ik, de doorbloeding optimaal zou zijn.

Vier weken later terug in het ziekenhuis. Opnieuw verscheen mijn voet op een röntgenfoto op het scherm van de chirurg. “Heb je de goede voet gefotografeerd?” vroeg hij. De breuk was niet alleen dicht, de breuk was nauwelijks nog zichtbaar!

“Dit heb ik nog nooit gezien” zie de chirurg. Hij pakte zijn agenda en annuleerde de afspraak die we voor alle zekerheid hadden gemaakt voor de operatiekamer twee dagen later.

“Nou, tot ziens” zei de chirurg.

Waarop ik hem vroeg: “Ga je mij nog de vraag stellen?”

“Welke vraag?” vroeg hij.

“Nou, wat ik heb gedaan. U beweerde dat dit niet kon genezen zonder schroef. Toch?”

Licht geïrriteerd stelde hij de vraag “Ok, vertelt u maar, wat heeft u gedaan?”

“Massages en Bikram Yoga” zei ik.

Hij noteerde het in zijn agenda, sloeg zijn agenda dicht, legde het in zijn la om deze vervolgens dicht te schuiven.

“Tot ziens” zei hij opnieuw.

Onderweg naar de uitgang bedacht ik mij dat hij door mijn eigenwijze gedrag zo’n € 3000,- had misgelopen. Misschien was dat de reden dat hij niet heel enthousiast was.

WAAROM VERTEL IK DIT?

Een chirurg is ook maar een mens. Net als jij staat hij ’s ochtends op, poets zijn tanden, staat onder de do**he, kleed zich aan en gaat naar zijn werk. Net als de groenteboer, de stratenmaker of de manager van een supermarkt.

Vanzelfsprekend heeft de chirurg gestudeerd en praat uit ervaring. Daar heb ik respect voor. Maar de chirurg weet nu eenmaal niet alles en kan ook niet alles weten. Dat is alleen maar menselijk.

Persoonlijk vind ik dat het een chirurg verboden moet worden om uitspraken te doen zoals “Er moet een schroef in, dit heelt niet vanzelf”. Dat is complete bullshiet!

Wat hij wellicht kan zeggen is “Als je het mij vraagt moet er een schroef in, ik heb dit nog niet zonder schroef zien genezen”. Dan houdt hij het bij zichzelf en laat hij ruimte voor andere mogelijkheden.

WEBINARS

Woensdag 16 juli as. is de eerste webinar, een gesprek met huisarts Felix van der Wissel. Het webinar staat volledig in het teken van: Hoe begrens je de druk van familie en artsen om een gezondheidsvisie te volgen waar jij niet achter staat en bouw je mee aan een holistische gezondheidsvisie?

Er komen 9 live uitzendingen, elke woensdag in juli en augustus, rechtstreeks bij jou thuis.​​​​​​ Voor meer informatie en aanmelden:
https://liefdevolrebelleren.webinargeek.com/rebels-united-zo-worden-wij-krachtigere-begrenzers

🧡

In een wereld die véél te snel gaat, waar je steeds harder moet rennen om toch maar het gevoel te hebben er nog steeds b...
12/07/2025

In een wereld die véél te snel gaat, waar je steeds harder moet rennen om toch maar het gevoel te hebben er nog steeds bij te zijn, staat je lichaam onder hoogspanning, ervaar je stress, ben je constant moe , heb je overal pijn en begrijp je niet waar dit nauw zo ineens vandaan komt. ( Iedereen denkt een verklaring te hebben: we verouderen, we hebben niet genoeg geslapen, we zijn te lang bezig geweest,....)

En wat als ik nu zeg dat dit alles kan verbeteren. Dat je terug meer energie kunt hebben doordat de vermoeidheid verdwijnt, minder pijn, minder stress,....

Mijn intuïtieve massages in combinatie met reiki hebben al veel mensen geholpen. Lees gerust de reviews op mijn website: https://www.leqilibre.be/reviews, een samenvatting van de officiële berichten op facebook reviews én van Google Maps Massagepraktijk L'eQilibre.

Maak snel een afspraak !!! En krijg terug je gezonde, f***e lichaam terug.
Tot binnenkort.

Weet je niet goed wat te verwachten? Lees hier wat andere klanten er aan gehad hebben en hoe zij het ervaren hebben.

Adres

Trappistenweg 72
Watou
8978

Openingstijden

Maandag 10:00 - 21:00
Dinsdag 10:00 - 21:00
Woensdag 10:00 - 21:00
Donderdag 10:00 - 21:00
Vrijdag 10:00 - 21:00

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer L'eqilibre nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Delen