CoreFitMax

CoreFitMax Zdravstveno dozirano vezbanje

Proprioceptivno vežbanje predstavlja specifičan način izvodjenja individualnih vežbi koje imaju za cilj popravljanje držanja tela, osećaja položaja i pokreta tela, i poboljšanja aktivacije mišića CORE-a (stabilizatora kičmenog stuba i trupa, odnosno težišta tela). Poremećaj aktivacije mišića CORE-a dovodi do pojave kompenzatornih aktivacija mišića mobilizatora uz spazam i bolove, funkcionalnih oštećenja zglobova usled nestabilnosti, što za posledicu može imati i strukturno oštećenje (povrede ligamenata, tetiva, hrskavičavih ili koštanih zglobnih elemenata). Opšte karakteristike CoreFitMax vežbanja su:

• Ostvarivanje terapiskih ciljeva trenažnim metodama
• Otklanjanje i prevencija hroničnih povreda
• Pulsni proprioceptivni stimulans
• Savremena periodizacija

15/05/2017

Dragi prijatelji pozivamo Vas na jednodnevni seminar-radionicu namenjen sportskim trenerima, fizioterapeutima, jogistima kao i lekarima sportske medicine i ortopedije. Dodjite da se družimo i razmenimo sa vama iskustva na temu posturalne analize hoda, mišića iliopsoasa kao i FMS koncepta testiranja i izrade programa korektivnih vežbi. Sve teme su vrlo interesantne i veoma prisutne u našem svakodnevnom radu.

Predavači:
Dr Duško Spasovski-specijalista ortopedije
Dr Žarko Krkeljaš- stručnjak za sportsku biomehaniku
Dimitrije Kovač-jedini FMS1 i FMS2 licencirani fizioterapeut kod nas

Biće reči i o rezultatima naučnih studija koje su Dr Žarko i Dimitrije radili u proteklom periodu na temu primenjene biomehanike u sportu i rehabilitaciji. Analiziraćemo pojam funkcionalnog treninga u cilju redukcije povreda prednjeg ukrštenog ligamenta i lumbalnog dela kičme.

Sigurni smo da će biti interesantno i da će svi prisutni čuti i videti nešto što ce odmah moći da primene u svojoj praksi.

Dobrodošli!

07/10/2015

Sledeća manifestacija koja se održava na Beogradskom sajmu jeste 40. Sajam medicine i stomatologije , koji traje od 8. do 10. oktobra, u halama 3 i 3a.

Prateći program MEDIDENTA tradicionalno se sastoji iz dva dela – stručnog i promotivno-edukativnog. Prvi je namenjen zdravstvenim radnicima, a drugi svake godine privlači veliku pažnju široke publike.

Na štandu KBC "Dr Dragiša Mišović - Dedinje" tokom Sajma biće organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi, u okviru koje će davaoci dobijati analizu krvne slike.

Besplatno merenje šećera u krvi, krvnog pritiska i indeksa biomase, uz savete i edukaciju za obolele od dijabetesa posetioci će moći da dobiju na štandu Udruženja za borbu protiv dijabetesa Plavi krug.

Gradski zavod za hitnu medicinsku pomoć i ove godine izvodiće pokazne vežbe oživljavanja dece i odraslih, uz upotrebu automatskog spoljašnjeg defibrilatora, a posebno će biti prikazan način oživljavanja utopljenika.

Na štandu FIT PRODUCT-a posetiocima će biti omogućena besplatna masaža u masažnim foteljama, a na štandu CoreFitMax besplatna kompjuterska dijagnostika držanja tela i deformiteta, uz predlog programa vežbanja.

Mikodentalt, NEODENT, AKORD DENTAL, BREDENT, PLASTDENT i TIM CO prezentovaće svoje nove proizvode i tehnike rada, a brojni izlagači pripremili su i nagradne igre za posetioce.

Povodom 70 godina od osnivanja, Elmed-Galenika sprovešće promo akciju 1+1 gratis, a biće i nekoliko besplatnih proizvoda - hibideks DAP, lipogal, vitamin C...

Na štandu firme Xenia Doctor Center posetioci će moći da prisustvuju promociji jedinstvenog metoda podmlađivanja kože i saniranja rana i ožiljaka vlastitom krvnom plazmom RegenLab, a na štandu firme Medica Aesthetica predviđene su promocije i edukacija iz oblasti anti-aging medicine (hands on – expert to expert).

ŽENA PLUS promovisaće knjigu o zdravlju, a pripremljeni su i besplatni kondomi i edukativni materijali za posetioce.

Saznajte šta to CoreFitMax program čini različitim od drugih programa za vežbanje.
27/01/2015

Saznajte šta to CoreFitMax program čini različitim od drugih programa za vežbanje.

18/01/2014

Сутра у 11 часова на ТВ Пинк 3, емисија ”Инфо клиника”, биће речи о проприоцептивној рекреацији у служби здравља

18/01/2014
22/05/2012
12/04/2012

Proprioceptivno vežbanje predstavlja specifičan splet individualnih vežbi koje imaju za cilj popravljanje positure, osećaja kinestezije i poboljšanja aktivacije mišića CORE-a (stabilizatora kičmenog stuba i trupa, odnosno težišta tela).
Poremećaj aktivacije mišića CORE-a dovodi do pojave kompenzator...

30/03/2012

Zdravstveno dozirano vezbanje

Address

Belgrade
11070

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when CoreFitMax posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Share on Facebook Share on Twitter Share on LinkedIn
Share on Pinterest Share on Reddit Share via Email
Share on WhatsApp Share on Instagram Share on Telegram