Leliane

Leliane Praktijk voor natuurgeneeswijzen.Behandeling van lichamelijke en psychische problemen, o.a. stress, vermoeidheid, onvruchtbaarheid en andere.

20/02/2020
04/12/2019

AANBIEDING MAAND DECEMBER
Praktijk voor Natuurgeneeswijzen.

Anne Waterlander heeft na een jaren lange zeer drukke praktijk nu zijn praktijk in Curacao en ontvangt daar mensen met zeer uiteenlopende klachten zoals stress, spanningen, depressie, lusteloosheid, vermoeidheid, slapeloosheid, overspannenheidd, concentratiestoornisssen, menstruatieklachten, overgangsklachten, prostaatklachten, impotentie, spier- en gewrichtsklachten, hoofdpijn, migraine, blaas en nierklachten, gal en leverklachten, enz. , enz.
Anne Waterlander zoekt altijd eerst naar de oorzaak van de klachten voor hij aan de behandeling begint.
Dit doet hij met behulp van een apparaat waarmee hij punten meet (pijnloos) aan handen en voeten.
Punten die een verbinding hebben met o.a. het immuunsysteem, lymfesysteem, longen, darmen, maag, milt, pancreas, hart, blaas, nieren, gal, lever,, bloedsomloop, zenuwstelsel, geslachtsorganen, hormonen, huid, spieren en gewrichten.
Tevens wordt er gemeten welke geneesmiddelen een gunstige invloed hebben op de gevonden problemen.
Ook wordt er gekeken of emotionele problemen zoals verdriet, angst, zorgen, overbezorgdheid, boosheid of emoties met de klachten te maken hebben.

December aanbieding, consult 50 gulden.
Praktijkadres: West Ronde Klip 43W
Voor een afspraak kunt u bellen 683 3057 of 683 3005

12/04/2019

ROOS (HAAR)

Bij mensen met haarroos vernieuwen zich de huidcellen van hun hoofd sneller dan normaal. Dit vernieuwde proces veroorzaakt uiteraard ook veel meer oude en dode huidcellen, die uituidelijk loskomen. Dit heeft tot gevolg een rode en vaak jeukende hoofdhuid en witte schilfertjes, die zowel je haar als kleding ontsieren.
Grote boosdoener bij het ontstaan van huidschilfers is een schimmel. Je moet daar niet verwondert van opkijken want deze is aanwezig op ieder hoofd. Sommigen zijn hier echter extra gevoelig voor.
Er zijn een aantal bijkomende factoren die het ontstaan van haarroos in de hand werken. Stress, hormonale schommelingen, een verminderde afweer en/of ongezonde voeding werken het ontstaan en het verergeren van haarroos in de hand.
Ook negatieve omgevingsfactoren als lucht- en milieuverontreiniging, agressieve haarverzorgingsproducten, allerlei haarbehandelingen en fuhnen kunnen eveneens haarroos veroorzaken.
In Nederland komt haarroos in de winter vaker voor omdat verwarmde ruimtes de hoofdhuid doen uitdrogen.
Haarroos komt bij mannen vaker voor dan bij vrouwen.
Haarroos kan echter geen kwaad, je krijgt er geen haaruitval van en het is ook niet besmettelijk.

Wat kun je er zelf aan doen?
-- Gebruik maken van een speciale anti-roos shampoo.
-- Extra inname van vitamin A, C, E en het mineraal
Selenium.
-- Zon op je hoofd kan roos verminderen.
-- Haar na het wassen heel goed uitspoelen opdat er
geen zeepresten achterblijven.
-- Hoofdhuid 's nachts inmasseren met olijolie of
doorgesneden ui.
-- Dinah Veeris adviseert hoofdhuid inmasseren met
Banana di ref oil of Aloe Vera olie en het drinken van
Anamu thee.

Haarroos komt veel voor bij verdrongen emoties, vooral agressie. Je verdedigt je tegen een "aanvaller", tegen het gezag dat volgens jou te sterk op je HOOFD drukt.
Een opstand tegen een dominante factor, die als je als sterker dan jezelf ervaart ( bijvoorbeeld je opvoeder, je partner, je werkgever.
Een woede soms, een verontwaardiging voor de pijn die men je aandoet.
Vaak voel je je gekwetst in je imago, of je bent verplicht mee te draaien in een bepaalde richting die jou helemaal niet bevalt.
Jou emoties gaan jou domineren, je bent gespannen, je ervaart misschien een machtsstrijd terwijl dit helemaal niet zo is.
Je voelt je verongelijkt, omdat jij jezelf niet eens gevonden hebt. Je wenst greep te hebben op jezelf, maar je emoties verhinderen dit. Je ervaart je in een gedwongen situatie, een situatie die je echter zelf creeert.

Groei hier, zonder te forceren, geleidelijk uit.
Wanneer je sterker in jezelf gaat geloven, wanneer je sterker in God gaat geloven, wanneer je je meer bewust wordt van wie je werkelijk bent, wanneer je meer gaat voelen en handelen van uit jezelf, voor je eigen welzijn, dan vind je vreugde in alles wat je doet.
Dan zal je geen dwingend autoritair gezag of dwingend iets (plicht, werk etc.) buiten jezelf meer aantrekken.
Ontdek jezelf, wie je bent, je talenten en ga hier creatief mee aan het werk.
Laat je prachtige energieen en talenten, die je van God gekregen hebt, niet ontaarden in nagelbijten of hoofdschilvers (haarroos), maar besteed ze aan je eigen welzijn.

Anne Waterlander, Natuurgeneeskundig therapeut

22/02/2019

HET IS JOU SCHULD

Iemand anders de schuld geven is de beste manier om met een probleem te blijven zitten.
Door iemand anders de schuld te geven, geven we onze macht uit handen.
Begrijpen hoe de vork werkelijk in de steel zit stelt ons in staat boven het probleem uit te groeien en de controle over onze toekomst in eigen hand te nemen.
Het verleden kan niet veranderd worden.
De toekomst wordt gevormd door onze huidige gedachten.
Het is van fundamenteel belang voor onze vrijheid, dat we begrijpen dat onze ouders deden wat ze konden met het begrip, het bewustzijn en de kennis die zij hadden.
Elke keer als we een ander de schuld geven, nemen we geen verantwoordelijkheid voor onszelf.
De mensen die jou al die verschrikkelijke dingen hebben aangedaan waren net zo bang en angstig als jij.
Zij konden jou alleen leren wat ze zelf geleerd hadden.
Wat weet jij van de jeugd van jou ouders, vooral van voor hun tiende jaar?
Vraag er naar, als dat nog kan.
Als je te weten kunt komen wat voor jeugd jou ouders hadden, zul je beter begrijpen waarom zij deden wat ze gedaan hebben. Wat voor jeugd brengt iemand tot zo'n volwassene?
Je kunt deze informatie gebruiken om jezelf nog meer te bevrijden.
Je kunt jezelf bevrijden door je ouders te bevrijden.
Je kunt jezelf niet vergeven tot dat je hen vergeeft.
Als je van hen perfectie blijft eisen, eis je perfectie van je zelf - en dan zul jij je je hele leven ellendig voelen.
Vergeef, vergeef en dan kun je het loslaten.

Anne Waterlander

05/02/2019

EEN LEVEN LANG GEZOND

Heel veel mensen beginnen een nieuw jaar met de beste voornemens om er een beter en vooral gezond nieuwjaar van te maken. Ik hoop met dit artikel u te stimuleren om er een gezondere levenswijze van te maken.
Als we het hebben over gezondheid dan moeten we het ook hebben over ziekte.
Ziek worden kan door heel veel verschillende oorzaken ontstaan. Bijvoorbeeld door spanningen, stress, erfelijkheid, ongeval, stofwisselingsoorzaken, milieu, arbeidsmilieu, medicijnen, virussen, bacterien, inentingen, maar ook door angst, boosheid, verdriet, overbezorgheid, schuldgevoelens, piekeren, emoties, woede, enz., enz. Ook verkeerde leefgewoontes zoals te weinig beweging, te laat naar bed gaan, te veel koffie en thee, alcohol, roken, te veel suiker, slechte voeding en een onregelmatige leefwijze hebben invloed op onze gezondheid.
Om gezond te blijven is het heel belangrijk om gezond te eten. Een mens is wat hij eet.
Let bij uw voedsel ook op toevoegingen zoals smaak-, geur-, kleur en zoetstoffen en E-nummers. Stoffen die niet goed zijn voor uw lichaam.
Een goede voeding bestaat uit fruit en groente voor bescherming tegen ziek worden, zaden en granen voor energie en een weinig dierlijk voedsel voor de groei.
Zorg voor voldoende vitamins, eventueel aanvullen.
Kauw het eten heel goed (de maag heeft geen tanden), en drink veel water. Verzorg goed uw gebit, veel ziektes ontstaan bij een slechte mondhygiene. Zorg voor een goede lichamelijke hygiene. Draag schone kleding. Slaap in een schoon bed. Ga vroeg naar bed en sta vroeg op.
Vaak gaan we niet op de juiste wijze met ons lichaam om en maken we verkeerde keuzes.
Ook is de wereld vol met listen om ons er toe te brengen om die dingen te gebruiken die niet goed voor ons zijn.
Jaarlijks worden er miljoenen guldens, euro, uitgegeven aan reclame voor koffie, sigaretten, tabak, alcoholische dranken, energie dranken en frisdranken vol met suikers of vervangers hiervan. Vele malen is al bewezen dat deze producten slecht zijn voor ons lichaam en toch besteden veel mensen ontzettend veel geld aan deze schadelijke producten. Veel gezondheidsproblemen zijn hier het resultaat van.
Wees ook zuinig met vlees.
Vlees zorgt voor overwerk van onze lever en nieren en overbelasting van onze stofwisseling en verkort de duur van ons leven. Ik wil u graag noch iets meer vertellen van waarom niet te veel vlees.
De schepper die hemel een aarde, mens en dier geschapen heeft, heeft ieder levend wezen dat gebit gegeven p
assend bij het voedsel dat hij nodig is. Aan het gebit van ieder dier is te zien wat hij eet.
Ons gebit bestaat zowel boven als beneden aan de voorkant uit 2x4 snijtanden en is geschikt voor onze groente. Achter hebben wij 2x10 kiezen om te malen en deze zijn dus geschikt voor noten, zaden, pitten en granen. Voor vlees hebben we slechts 2x2 hoektanden.
We hebben dus 28 voor plantaardig voedsel en slechts 4 voor vlees. Rekent u maar uit 28:4, dus …..
Noch een toegift.
Dieren die plantaardig leven hebben lange darmen (mensen ook), zijn niet agressief, doden niet en worden oud. Dieren die vlees eten hebben korte darmen, zijn agressief, doden en worden niet oud.
Ook zou het hele wereldvoedsel probleem opgelost zijn als we ons vleesgebruik zouden halveren. Voor vlees consumptie zijn we zoveel bouwgrond nodig waar we zevenmaal zoveel andere producten zouden kunnen produceren.
Vleesgebruik geeft meer kans op verstoppingen, hart en vaatziektes, urinezuren, dus jicht, reuma en gewrichts-
aandoeningen.
Als u nog rookt stop hier dan mee. We weten allemaal dat roken de grootste veroorzaker van kanker is.
Daarnaast is roken slecht voor hart en bloedvaten, zorgt het voor onvruchtbaarheid, schade aan het ongeboren kind, impotentie, slechte adem, ademnood, hoesten, enz., enz.
Wees heel zuinig met het consumeren van alcohol.
Overmatig gebruik brengt vaak wreedheid, armoede, ziekte, oneerlijkheid en misdaad in gezinnen en veroorzaakt vaak auto ongelukken
Aanstaande moeders brengen met overmatig alcohol gebruik vaak lichamelijke en geestelijke schade toe aan hun baby. Daarnaast veroorzaakt overmatig alcohol gebruik impotentie en schade aan lever, hart en hersenen.
Veel mensen zijn vaak ziek of zwak door een ongezonde leefwijze, een verkeerde manier van denken, hebben nergens geen tijd meer voor, ook niet meer voor God.
Ik doe mijn best als natuurgenezer/psycholoog, met de hulp van God, mede met dit artikel, u te helpen om gezonder te leven en om gezond te blijven.
Gezondheid, Lichamelijk en Geestelijk.
Een goede gezondheid is meer van het leven genieten.
Mocht u nog niet zo bezig zijn met uw gezondheid, begin er vandaag dan nog aan.
Ik wens u een liefdevol en heel gezond leven.

Anne Waterlander, Natuurgeneeskundig therapeut
Voor een afspraak kunt u bellen 683-3057

18/01/2019

MYOOM (VLEESBOOM)

Een vleesboom (myoma uteri) is een goedaardig gezwel of knobbel in de spierwand van de baarmoeder. Het is een vermeerdering van spier- en bindweefsel. Vleesbomen groeien onder invloed van het vrouwelijk geslachtshormoon oestrogeen, dus gedurende de vruchtbare periode van de vrouw.
Vaak geven ze geen klachten, maar soms kan de grootte of de plaats van de zwelling pijn en ongewoon hevige (menstruatie) bloedingen veroorzaken. Een enkele keer verandert een vleesboom in een kwaadaardige tumor, maar dit komt zelden voor.
Vleesbomen varieren in aantal en grootte van een speldenknop tot heel groot. Soms is het myoom zo groot als een meloen en in de baarmoeder in omvang toegenomen als bij een zwangerschap van meer dan 5 maanden.
20 tot 30% van de vrouwen in de leeftijd van 40 jaar en ouder heft vleesbomen. Bij negroide vrouwen komt dit vaker voor, zo'n 50 tot 60%.
Myomen komen vaker voor bij vrouwen die nog geen kinderen gehad hebben maar zich nog wel bevinden in de vruchtbare periode door invloed van hormonen als oestrogeen en progesteron.

Vleesbomen verschillen in grootte en groeisnelheid, maar ook in de plek waar ze zich voordoen. Op basis van die locatie onderscheiden we drie soorten vleesbomen.
1) Het Intramuraal myoom groeit in de spierwand van de
baarmoeder en is de meest voorkomende vleesboom.
2) Het Subsereus myoom groeit vlak onder het slijmvlies
aan de buitenkant van de baarmoederwand. De groei is
alleen naar buiten gericht. Het kan zelfs zover groeien
dat het alleen nog met een steeltje aan de baarmoeder-
mond verbonden is en als een bijna losse vorm de
buikholte insteekt. Deze vleesbomen kunnen rond het
steeltje draaien wat ernstige pijn veroorzaakt.
3) Het Submuceus myoom groei onder het slijmvlies van
de binnenkant van de baarmoederwand en kan dus de
baarmoederholte in groeien. Hierdoor kan de vorm en
grootte van de baarmoederholte veranderen.

Symptomen bij een vleesboom.
Vaak zijn er geen verschijnselen, maar als er klachten zijn dan kunnen dat zijn:
-- Pijnklachten, een drukkend gevoel in de onderbuik,
uitstralend naar de rug; pijn bij geslachtsgemeenschap:
toenemende pijn tijdens de menstruatie: soms acuut
hevige buikpijn.
-- Menstruatiestoornissen; hevige menstruaties, tussentijds
bloedverlies, onregelmatig bloedverlies.
-- Abnormale vaginale afscheiding.
-- Plasklachten; vaak aandrang door druk op de blaas.
-- Vruchtbaarheidsstoornissen.

Zwangerschap en een vleesboom.
Ook kan een vleesboom de normale geboorte van een kind bemoeilijken. Bij de bevalling kan een vleesboom daardoor aanleiding zijn voor een keizersnede. Vleesbomen kunnen ook de oorzaak zijn van een spontane miskraam.

Diagnose van een vleesboom.
De meeste vleesbomen veroorzaken geen problem. Ze worden vaak bij toeval ontdekt tijdens een inwendig onderzoek. De arts merkt dan dat de baarmoeder vergroot is of bobbelig aanvoelt. Om de diagnose van een vleesboom te bevestigen, is nader onderzoek nodig, vaak een echo. Dit kan ook een vaginale echo zijn, waarbij een staafje met tastknop tot de baarmoeder wordt ingebracht om de baarmoeder en eierstokken te bekijken. Een vaginale echo is nodig als de vleesbomen nog erg klein zijn of onder in de baarmoeder groeien.
Een ander onderzoek is curettage. Hierbij wordt de baarmoeder alleen betast, niet bekeken. Onregelmatigheden wijzen op vleesbomen. Door het verwijderen van een beetje baarmoederslijmvlies kunnen ook bepaalde vleesbomen ontdekt worden.
Met een laparoscopie wordt een buisje ingebracht in de buikholte om de inwendige geslachtsorganen te bekijken. Of een arts brengt onder plaatselijke verdoving een hysterocoop in de baarmoeder, om deze van nabij te bestuderen. Bij een vruchtbaarheidsonderzoek kan contrastvloeistof in de baarmoeder worden gegoten, dat er via de eileiders weer uitloopt. Er wordt dan een foto gemaakt om verkleving te ontdekken, maar ook onregel-
matigheden en verdikkingen die wijzen op een vleesboom.

Behandeling.
Als u geen klachten hebt, hoeft er niets aan de vleesbomen gedaan te worden en is verdere controle meestal overbodig. Bestaan er wel klachten dan kiest een gynacoloog met u een behandeling. Daarbij wordt rekening gehouden met het aantal, de plaats en de grootte van de vleesbomen, uw leeftijd en uw eventuele wens nog zwanger te worden.
Er zijn verschillende behandelingen mogelijk. Voor welke behandeling gekozen wordt hangt af van het doel: klachten verminderen, groei van de vleesbomen tegengaan of vleesbomen verwijderen. Er zijn verschillende soorten behandeling zoals : medicijnen, operatie met behoud van baarmoeder of operatie met verwijdering van baarmoeder.

Ik mijn praktijk ben ik heel vaak bij vrouwen met vleesbomen vluchtgedrag tegen gekomen.
Vluchten voor het leven wat ze niet meer leuk vinden, vluchten voor de leefomstandigheden, leefomstandig-
heden die geen voldoening geven.
Je leeft oppervlakkig en hebt geen contact met je diepste ik. Je kiest ook niet jou weg in het leven, je bent er amper nog bij.
Omdat je je eigenlijk leeg voelt grijp je angstig om je heen naar iets dat je opvult, een baan, kerk, geloof, 1 of ander ideaal.
Je trekt opvullende bezigheden, activiteiten aan, je zoekt naar iets vervangend, een houvast en grijpt (de vleesboom) aan.
Je bewustzijn leidt je leven niet je haalt van alles IN JE, je laat je leven door van alles en door anderen leiden en vergeet jezelf.

Concentreer jou geestelijke energie in JOU lichaam.
Ervaar hoe je met JOU eigen bewustzijnskracht en JOU verlangens zelf Jou leven in handen kan nemen.
Laat je niet leven door een slaafse navolging of een oppervlakkige levenshouding aan te nemen, maar plaats jezelf in het Centrum.
Ga in gebed en Luister, Luister, Luister en je zult wijsheid en diepgang in je levensbeschouwing ontvangen.
Horen, Zien en Zweigen, Overdenken en rustig herkauwen, bezinnen.
Relativeer je gevoelens, ook je angstig vasthoudende greep.
Laat JEZELF opnieuw geboren worden.
Laat je niet in bezit nemen door een ander.
Straal, geef….. in vreugde en actie naar buiuten toe.
Vertrouw op JEZELF, vertrouw opo GOD en LAAT alles wat JOU niet opbouwt LOS.
VERGEEF, ook jezelf en LAAT LOS.
Weet dat GOD van JOU houdt en dat HIJ JOU GELUKKIG WIL ZIEN.

Anne Waterlander, Natuurgeneeskundig therapeut.
Voor een afspraak kunt u bellen 683 3057

09/01/2019

HERPES LABIALIS (KOORTSLIP)

Wat is een koortslip?
Een koortslip is een virus-infectie van de huid op of nabij de lippen. De klachten beginnen met plaatselijke jeuk en een branderig gevoel. De huid zwelt op, wordt rood en vervolgens onstaan kleine blaasjes. Na enkele dagen drogen de blaasjes in tot korstjes. Na ongeveer 10 dagen is de lip weer helemaal genezen. Soms gaat een koortslip gepaard met lusteloosheid en een lichte vermoeidheid. Kenmerkend is dat de koortslip met enige regelmaat terugkomt.

Wat is de oorzaak?
De infectie wordt veroorzaakt door het Herpes simplex virus. Overigens komt dit virus niet alleen op de lippen voor maar ook op de wangen, ogen, kin, neus, schouders en dijen. Er zijn 2 soorten herpes simplex virussen.
Type 1 is de veroorzaker van de koortslip en type 2 komt voor op de geslachtsorganen. Na besmetting blijft dit virus levenslang achter in de zenuwbanen van de huid en is buiten bereik van ons afweersysteem.
Het herpes virus in de koortslip is zeer besmettelijk. Het virus is aanwezig in de blaasjes en de verse korstjes en kan door zoenen of ander lichamelijk contact worden overgebracht. Zo kunnen ook de ogen of de geslachtsorganen besmet raken. Wanneer de huid weer genezen is kan er geen virus meer worden overgedragen. Het virus houdt zich schuil in de zenuwbanen van de huid en kan vanuit deze schuilplaats weer toeslaan. Omdat het virus zich steeds weer terug trekt in dezelfde zenuw, komt de koortslip ook typisch steeds op dezelfde plaats terug.
Oorzaken van hernieuwde infecties zijn o.a. daling van de weerstand, ziekte (koorts) en verbranding in de zon.

Is een koortslip gevaarlijk?
Een koortslip is lasting en pijnlijk maar in principe niet gevaarlijk voor degene die de koortslip heeft. Voor een baby is een herpes-infectie zeer gevaarlijk en soms zelfs dodelijk. Vermijd lichamelijk contact met een baby als u een koortslip heeft. Een kus kan dodelijk zijn. Wanneer u vaak een koortslip heeft wees dan zeer terughoudend in het knuffelen en zoenen van baby's, ook als u geen blaasjes heeft. Het is ook heel goed mogelijk dat u het virus al bij zich heeft voor dat de blaasjes komen. Als u zwanger bent of een pas geboren baby heeft en vaak een koortslip heeft is het verstandig om dit aan uw huisarts te melden..

Wat is de behandeling van een koortslip?
Een koortslip geneest in principe vanzelf.
Raak de koortslip in het active stadium niet aan. Ook via de vingers kunt u anderen, maar ook uzelf (aan b.v. de geslachtsorganen) besmetten.
Voorkomen is beter dan genezen. Zorg daarom voor een goede weerstans (vitamin C) en vermijd verbranding in de zon.
In het begin stadium van een koortslip wil een anti-virus crème wel eens helpen.
Zinksulfaat crème werkt jeukstillend en doet de blaasjes sneller indrogen.
Als u de blaasjes met uw handen aanraakt dan daarna de handen goed wassen met zeep.
Gebruik handdoeken, washandjes, scheergelei, make-up e.d. niet samen.
Onderzoek heeft aangetoond dat het aminozuur Lysine een remmende werking heeft op het herpes-virus. Komt o.a. voor in avocado. Inname van 1000mg L-Lysine per dag heeft al een preventief effect bij mensen die vaak een koortslip hebben.
Ook een kruid als Cats Claw (katteklauw, uncaria tomentosa) geeft opmerkelijke positieve resultaten.
Cats claw verbetert de weerstand en draagt bij aan de genezing van de infectie.

Wat zegt het van jou als je vaak een koortslip hebt?
Je wilt graag iets zeggen, je gevoelens en persoonlijke mening uiten, maar je wordt geremd, tegen gehouden en je zwijgt. Je uit je niet uit angst omdat je bang bent dat anderen je dan niet meer aanvaarden en niet meer lief vinden. Vaak irriteer je je aan anderen en verwijt hen dat ze je niet laten zijn wie jij bent.
Jijzelf bent echter het problem door je te klein te voelen, met angst en verdriet.
Je laat je teveel beinvloeden door gezag van buitenaf, ouders, partner, werkgever, collega's, vrienden, enz.
Dit ergert je innerlijk wel, maar je kropt je boosheid op.
Je voelt jezelf vaak angstig omdat je geen geep krijgt op jezelf en omdat je te afhankelijk bent.

Echter niemand kan in jou plaats leven of spreken, dus wordt het tijd om jezelf te zijn.
Het kleine vogeltje zal eerst iets moeten uitspuwen alvorens het kan zingen zoals het gebekt is; nl. onvoldoende vertrouwen in zichzelf.
Spreek je uit en zeg wat je voelt;
Zo ben je trouw aan jezelf en in dialog met anderen kunnen jullie beiden groeien.

Laat los, neem afscheid van het verleden, ook van leeraars of systemen waar je je eertijds misschien wel goed bij voelde maar nu niet meer.
Richt je tot God, ga in gesprek met Hem.
Lees dagelijks in de Bijbel en ontwikkel een relatie met God en je zult je bevrijd gaan voelen, dan kun je je oude leven loslaten en vreugdevol van het nieuwe leven gaan genieten.
Doe het.

Anne Waterlander, Natuurgeneeskundig therapeut.
Voor een afspraak kunt u bellen 683-3057

02/01/2019

CORPULENTIE - OBESITAS - OVERGEWICHT

Een heel groot probleem in Curacao.
De belangrijkste oorzaak is voor heel veel mensen te veel eten, verkeerde voeding en te weinig lichaamsbeweging.
Maar er zijn ook mensen die heel veel eten en toch slank blijven.
Onderzoekingen hebben aangetoond dat de hypofyse, de eierstokken of de testikels en de schildklier een belangrijke rol kunnen spelen. Een overmatige functie of verstoring van deze organen kan magerheid tot gevolg hebben, terwijl een te geringe functie tot overgewicht kan leiden.
Het is opvallend dat het gewicht na het verwijderen van eierstokken of een zwakke werking van de eierstokken vrijwel altijd toeneemt. De gewichtstoename in de overgangsjaren (menopause) bevestigen dit.
Er zijn middelen die invloed hebben op deze organen, maar vaak meer schade berokkenen dan de kwaal opzich.
Zeeplanten hebben door hun jodium gehalte nog wel eens een gunstige invloed op de schildklier en de hypofyse.
Voedingsmiddelen met veel vitamin E hebben vaak een gunstig effect op de eierstokken.
Vasthouden van vocht lijdt ook vaak tot overgewicht.
Overgewicht belast het hele lichaam en kan leiden tot aderverkalking, hoge bloeddruk, cholesterol, suikerziekte, gewrichtsklachten (artrose) en vermoeidheid.

Enkele adviezen.
Gebruik geen afslankmiddelen, ze zijn vaak ongezond of werken niet en zijn ook slecht voor uw portemonnee. Het is beter om de oorzaak van het overgewicht te behandelen.
Het mineraal chroom heeft een gunstig effect op de bloedsuikerspiegel en verminderd vaak de behoefte naar zoet.
Een extract van Saffraan remt het verlangen naar snacks.
In een studie daalde het aantal snackmomenten met bijna de helft bij mannen en vrouwen die overgewicht hadden. Saffraan is dan ook een middle dat een problem bij de wortel aanpakt, namelijk het eetgedrag.
Snacks of tussendoortjes zijn een grote bedreiging voor de gezondheid wanneer ze veel vetten en suikers bevatten.
We grijpen ernaar, niet omdat we honger hebben, maar omdat wij ons wat minder voelen en omdat we afleiding nodig hebben.
Stress verleidt ons om te gaan eten, het liefst iets dat veel vet of suiker bevat.
Onderzoekers denken dat saffraan de stemming verbetert, waardoor het sluipende verlangen in eten afneemt.
Breng regelmaat in uw voedingspatroon.
Sla geen enkele maaltijd over maar eet ook niet de hele dag door.
Gebruik 3 hoofdmaaltijden per dag met 2 gezonde tussendoortjes.
Drink minimal 2 liter water per dag.
Kies bruin brood, rogge- of volkorenbrood in plaats van wit brood, volle rijst en volkoren pasta. Volkoren producten geven een veel groter verzadigingsgevoel.
Eet maximal 100 gram vlees per dag. Mager vlees van rund, kalf, paard, wild of gevogelte. Vervang vlees regelmatig voor vis.
Eet elke dag groente, vooral bladgroente en rauwkost en fruit.
Kies voor gezonde tussendoortjes zoals fruit en yoghurt.

Lichaamsbeweging zorgt ervoor dat men energie verbruikt. De vetmassa neemt af en de spiermassa neemt toe
Dagelijks een half uurtje intensief bewegen zorgt reeds voor een belangrijke gezondheidswinst. LIchaamsbeweging zorgt er vooral voor dat men vetweefsel verbrandt, terwijl de spiermassa behouden blijft, echter om effectief kilo's te verliezen is een intensievere lichaamsbeweging noodzakelijk, minimaal 1 uur per dag..

Ouders zorg dat u uw kinderen goed, natuurlijk voedsel geeft. Overvoer ze niet en geef hun ook iets goeds te eten tussen de maaltijden opdat ze niet zelf op pad hoeven te gaan naar de vaak ongezonde tussendoortjes wat weer leid tot overtgewicht.

HET ALLERBESTE DIEET IS HET DIEET VAN POSITIEVE GEDACHTEN

Ik zal u uitleggen waarom.
Mensen met overgewicht eten niet omdat ze honger hebben, het is niet het stillen van de behoefte naar eten, maar het stillen van de behoefte naar aandacht, naar behoefte aan bescherming, bescherming tegen pijn, bescherming tegen gekleineerd worden, bescherming tegen kritiek, bescherming tegen sexualiteit, bescherming tegen angsten.
Angsten die ze vasthouden, verdriet dat ze vasthouden, niets loslaten, alles vasthouden, dus ook alles vasthouden wat via de mond naar binnen gaat.

Het lezen van de Bijbel is voor veel mensen met dit problem de oplossing van hun problem, want daarin leest u dat u een kind van God bent, dat Hij van u houd en dat u d.m.v. gebed altijd met Hem kunt praten.
Er staat ook in de Bijbel; Gij zult uw naaste liefhebben als U ZELF.
JEZELF LIEFHEBBEN EN WAARDEREN.
Accepteer het leven zoals het op je pad komt.
Vergeef hen die je iets aangedaan hebben maar vergeef ook jezelf. Het zal je vrij maken.
Voel je veilig, voel je veilig in Gods hand. Vertrouw op God
HIJ houdt van jou als een volmaakte Vader en Hij is er altijd voor jou.

Anne Waterlander, Natuurgeneeskundig therapeut
Voor een afspraak kunt u bellen 683-3057

01/01/2019

Ik wens iedereen een gelukkig, liefdevol en vooral gezond 2019

21/12/2018

ANEMIE (BLOEDARMOEDE)

Wat is bloedarmoede?
Bloedarmoede betekent dat er te weinig rode bloedcellen in het bloed zitten of dat de rode bloedcellen niet goed werken. Daar door kan het bloed minder zuurstof vervoeren en kunt u verschillende klachten krijgen.
In de rode bloedcel zit hemoglobin (Hb). Hemoglobine is nodig om zuurstof te vervoeren vanuit uw longen naar alle delen van het lichaam.
Als het Hb gehalte bij mannen lager is dan 8,5 mmol/l en bij vrouwen lager is dan 7,5 mmol/l dan spreken we van bloedarmoede.

Wat zijn de verschijnselen van bloedarmoede?
* een moe en zwak gevoel
* snel kortademig worden bij inspanning
* duizeligheid
* het gevoel flauw te vallen
* hartkloppingen
* zweten
* hoofdpijn
* oorsuizen
* bleekheid (bij ernstige bloedarmoede)

Hoe ontstaat bloedarmoede?
* een tekort aan ijzer (dit is de meest voorkomende
oorzaak)
* een tekort aan vitamin B12
* een tekort aan foliumzuur
* een chronische ziekte, infectie of ontsteking
* een erfelijke afwijking

Bloedarmoede door een tekort aan ijzer.
* U verliest bloed
* na een operatie, bevalling of miskraam
* na een periode met langdurige of heftige
menstruatie
* na een periode waarin u langere tijd (ongemerkt)
kleine beetjes bloed verliest, bijvoorbeeld in uw
maag of darmen.
Dit kan gebeuren door bepaalde pijnstillers als
Ibrufen en Diclofenac of bij ziekte van de maag of
darmen.
* een kind in de groei en een zwangere vrouw hebben
vaak meer ijzer nodig
* door een langere tijd geen voedsel te eten waar ijzer
in zit, zoals groene groenten, vlees, vis, melasse
stroop, tarwezemelen, zonnebloemzaden, peterselie,
amandelen, gedroogde pruimen, cashenoten,
walnoten, rozijnen, dadels, eieren, linzen
* of het lichaam kan het ijzer uit de voiding niet goed
opnemen door bijvoorbeeld maag-darmziektes

Bloedarmoede door tekort aan vitamine B12
* door bijvoorbeeld een ziekte van de maag of darmen
zoals de ziekte van Crohn
* of door het niet eten van voiding met veel vitamin B12
zoals vis, vlees, eieren, melk, kaas, soja
* komt dan ook veel voor bij vegetariers omdat ze geen
vlees eten
* ook bij veganisten omdat zij geen vlees, vis, eieren en
melkproducten eten.
* mensen die op diet zijn om af te vallen
* langdurig gebruik van medicijnen zoals, omeprazol,
pantoprazol, metformine

Bloedarmoede door een tekort aan foliumzuur.
* Dit komt voor bij mensen die te weinig voiding nemen
waar foliumzuur inzit, zoals lever, asperges, spinazie,
volkorenproducten, peulvruchten, donkergroene
bladgroenten, noten, oesters, zalm
* alcoholisten

Bloedarmoede komt ook vaak voor bij reumatische artritis, infecties en kanker.
De behandeling van bloedarmoede is afhankelijk van de oorzaak. Gelukkig zijn er veel goede middelen om de te korten aan te vullen. Heel belangrijk is het om de oorzaak te diagnostiseren en om gezond te eten.

Bloedarmoede kom ik vaak tegen bij mensen die zichzelf als een slappeling beschouwen, mensen zonder zelfvertrouwen, mensen die altijd steun zoeken bij anderen.
Ze hebben geen contact met hun eigen gevoelsleven, zijn zeer wijfelend, altijd vragend wat zal ik doen.
Ze voelen niet de zin van het leven, ervaren zichzelf als hulpeloos, angstig en kijken wantrouwend naar de toekomst.
Ze zijn moe omdat ze niet op zichzelf vertrouwen, houden niet van hunzelf omdat ze zichzelf onderschatten.

ADVIES
Stop met piekeren en ga je lichaam en je zintuigen voelen.
Kijk, adem en proef van het mooie in het leven.
Stop met het zoeken van steun bij anderen en te leven naar anderen, maar keer je naar je eigen verlangen en ga voelen wat jij wilt voelen en wat jij zou willen doen in je leven en begin daar mee.
Zie niet alleen met je gedachten maar ook met je ogen en ervaar hoe deze zintuigelijke indrukken je gevoelens kunnen beroeren en je op een vreugdevolle manier van het leven kunnen laten genieten.
Breng het rad van gelukkig zijn in beweging, wacht niet passief, ga keuzes maken, kom in actie en wees zelf bepalend voor jou gelukkig zijn.
Beziel jezelf met liefde en waardering. Dit is de brandstof voor jou lichaam.
Ga zingen over de liefde van God.
Ga zingen over hoeveel Jezus van jou houd.
Zingen geeft je meer zuurstof, dus meer energie.
Zingen over Jezus maakt je gelukkig en laat je voelen hoeveel Hij van jou houd. En Hij is het die gezegd heeft:
Gij zult uw naaste liefhebben als U ZELF.
Het is een opdracht van Hem om jezelf lief te hebben.
Doe dit en je zult een heel gelukkig mens zijn.

Anne Waterlander, Natuurgeneeskundig therapeut
Voor een afspraak kunt u bellen 683-3057

Address


Telephone

6833057

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Leliane posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Practice

Send a message to Leliane:

Shortcuts

  • Address
  • Telephone
  • Alerts
  • Contact The Practice
  • Claim ownership or report listing
  • Want your practice to be the top-listed Clinic?

Share