CESTA ZA DUHOU je projekt, který představuje díla autorů s roztroušenou sklerózou.
31/10/2023
Výstava Cesta za duhou je o týden prodloužena. Dnes tedy nekončí, a tak máte jedinečnou možnost prohlédnout si všechna díla až do příštího úterka. 😉
🖌🖼🪡🎨 Ve čtvrtek 12. října od 16 hodin se v Knihovna Matěje Josefa Sychry, Žďár nad Sázavou uskuteční slavnostní vernisáž letošního ročníku výstavy Cesta za duhou. Desítky obrazů, fotografií a rukodělných výrobků od pacientů s roztroušenou sklerózou tam budou k vidění už od 5. října. Všechny srdečně zveme!
Více čtěte na webu Nadační fond IMPULS, který výstavu pořádá společně s místní pacientskou organizací Unie ROSKA - česká MS společnost: https://nfimpuls.cz/index.php/19-czech/carousel/521-obrazy-lidi-s-rs-dorazily-do-zdaru
🖌🖼🪡🎨 Ve čtvrtek 12. října od 16 hodin se v Knihovna Matěje Josefa Sychry, Žďár nad Sázavou uskuteční slavnostní vernisáž letošního ročníku výstavy Cesta za duhou. Desítky obrazů, fotografií a rukodělných výrobků od pacientů s roztroušenou sklerózou tam budou k vidění už od 5. října. Všechny srdečně zveme!
Více čtěte na webu Nadační fond IMPULS, který výstavu pořádá společně s místní pacientskou organizací Unie ROSKA - česká MS společnost: https://nfimpuls.cz/index.php/19-czech/carousel/521-obrazy-lidi-s-rs-dorazily-do-zdaru
26/09/2023
Letošní ročník Cesty za duhou bude trochu jiný, než jak ho znáte. Výstava se připojí k Roztroušené kráse v Knihovně Matěje Josefa Sychry ve Žďáru nad Sázavou. Vernisáž proběhne druhý říjnový týden. Brzy vám prozradíme víc, už teď se ale velmi těšíme!
Cesta za duhou se letos připojí k putovní výstavě Roztroušená krása ve Žďáru nad Sázavou. Je nám ctí! Vernisáž proběhne ve druhém říjnovém týdnu, brzy vám přineseme bližší informace.
10/01/2023
Až do 13. ledna mohou zájemci zhlédnout obrázky, kresby a fotografie pacientů s roztroušenou sklerózou v ostravské Galerii Mlejn. A kdo na výstavu zavítá, může se seznámit nejen s obrázky Sandry Szczurové, ale také s jejím příběhem, s tím, jak už deset let vzdoruje nevyzpytatelnému a stále nevyléčitelnému neurologickému onemocnění.
Až do 13. ledna mohou zájemci zhlédnout obrázky, kresby a fotografie pacientů s roztroušenou sklerózou v ostravské Galerii Mlejn. A kdo na výstavu zavítá, může se seznámit nejen s obrázky Sandry Szczurové, ale také s jejím příběhem, s tím, jak už deset let vzdoruje nevyzp...
21/12/2022
Milí příznivci Cesta za duhou , přejeme vám veselé Vánoce a co nejvíc dobrého v roce 2023. A moc se těšíme, jaká krásná díla vytvoříte v tom příštím roce.
13/12/2022
I v Ostravě vystavují
umělecká díla lidé s RSkou
Výstavu děl autorů s roztroušenou sklerózou v ostravské Galerii Mlejn si zájemci mohou prohlédnout až do 8. ledna 2023. Pojďte si ji projít v reportáži Břetislava Lapisze v magazínu Inspirante.cz.
První výstava výtvarných prací pacientů s roztroušenou sklerózou se v ostravské galerii Mlejn konala v roce 2008. Vernisáž letošního ročníku výstavy nazvané Jsme, čím jsme se uskutečnila poslední listopadovou středu. Roskaři se v prostorách Galerie Mlejn setkali po dvouleté ...
02/12/2022
Krásná výstava děl umělců s roztroušenou sklerózou je k vidění v ostravské Muzeum a galerie Mlejn .
27/11/2022
🫶👏👏👏👇👇👇
25/11/2022
Letošní Výstava Cesta za duhou na téma CESTA skončila, připomeňte si její atmosféru ve videu. Vše o ní a také předchozích ročnících najdete na našem webu Cestazaduhou.cz 👍.
21/11/2022
Ještě do čtvrtka 24. listopadu můžete navštívit výstavu Cesta za duhou v pražských Dejvicích. Součástí letošního ročníku je také ochutnávka výtvarných děl dětí napříč uplynulými ročníky naší soutěže Rozsviťme ČR. Běžte a vyberte si obrázek, který Vás nejvíc zaujal a měli byste ho rádi doma. Pokud nám přispějete v rámci letošního Giving Tuesday, který se pomalu blíží, obrázek je váš! Peníze je možné zaslat jako DMS nebo na náš účet 19-2833670227/0100 a ozvěte se nám na info@nfimpuls.cz.
PS: V příloze najdete také QR kód pro rychlou platbu! 😉
Děkujeme
15/11/2022
Všichni máte můj obdiv. Děkuji, že jste, že vystavujete, a tím své cesty křížíte dalším lidem, které inspirujete k novým cestám, o kterých možná ještě ani nevědí, říká kurátorka letošní Výstava Cesta za duhou na téma CESTA Lenka Brožková.
Zveme vás k online prohlídce katalogu výstavy Cesta za duhou . Vydejte se tedy na pomyslnou cestu i vy: listujte, čtěte, kochejte se díly.
Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Cesta za duhou zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.
Osmnáctý ročník výstavy autorů s roztroušenou sklerózou Cesta za duhou je poprvé online. Na stránkách www.cestazaduhou.cz startuje 11. 11. v 11 hodin slavnostní videovernisáž. Ta nabídne online prohlídku výstavních prostor, letošních děl umělců i rozhovory s jednotlivými autory. Těšit se můžete také na rozhovory s odborníky na tuto nemoc a dalšími lidmi, kteří jsou profesně s ereskou spjati.
Téměř dvě desítky umělců opět spojí jedno téma, letos je to rodina. „Dobře víme, jak podpora členů rodiny, pokud jsou v ní dobré vztahy, má vliv na pocit jistoty a bezpečí, na schopnost činit dobrá rozhodnutí, na schopnost odpíchnout se ode dna,“ říká prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, Csc., místopředsedkyně neuroimunologické sekce neurologické společnosti ČLS JEP.
Právě letos epidemická situace ukazuje, jak těžké může být zůstat odříznutý a sám a jak důležité je mít život naplněný něčím, co nás baví a co můžeme sdílet právě s blízkými. Jak k tomu říká Růžena Koutníková, jedenasedmdesátiletá autorka průvodní kresby celé výstavy: „Když mě něco napadne, kreslím si, hodně kytky. Taky mám psa Elinku. Ale hlavně si přeju, abych mohla být ještě nějaký čas zdravá a s dětmi, jinak nic nepotřebuju.“
Původní záměr vystavovat během listopadu v prostorách, kterými proudí davy lidí (letos tedy na Nové radnici, sídle Magistrátu hl. m. Prahy), zkomplikoval koronavirus. Nicméně kurátorka výstavy Tereza Nagyová už předtím vyrazila s kameramanem Janem Hrdým za autory a prostřednictvím videomedailonků nabízí niterný pohled do jejich života s diagnózou.
Výstava Cesta za duhou má v České republice letitou tradici. Umožňuje autorům s roztroušenou sklerózou tvořit, setkávat se, možná se i pochlubit, zkrátka nebýt na nemoc sami. Jde o umění, ale zároveň nenásilnou osvětu a vzdělávání.
Výstavu pořádá Revenium, z. s. za podpory CEROS, o. p. s., Nadačního fondu IMPULS, Unie ROSKA, Magistrátu hlavního města Praha a společnosti Merck, která je přední farmaceutickou a chemicko-technologickou společností působící v oblasti léčiv, přírodních věd a materiálů pro vyspělé technologie.
Informace přinese také magazín neziskové organizace Revenium Inspirante.cz.
O projektu Cesta za duhou
Pravidelné pořádání výstav děl nemocných s roztroušenou sklerózou Cesta za duhou začalo v roce 2001 ve starokatolickém sociálně pastoračním středisku Communio. Jako výstavní prostory jsou záměrně volena veřejně přístupná místa, kudy denně proudí kolemjdoucí. Cílem výstavy je, aby se o nemoci a pracích pacientů s roztroušenou sklerózou dozvěděli i lidé, kteří by běžně do galerie na podobnou výstavu nepřišli. Letos kvůli koronavirové pandemii je poprvé výstava divákům k dispozici online.
Kontakty:
Hana Potměšilová, předsedkyně spolku Revenium a koordinátorka projektu, tel: 724 073 027, hana.potmesilova@revenium.cz