Dr.Selajdin Boshnjaku - Ortoped/Traumatolog

Ordinanca specialistike "Shkumbini SB" ofron të gjitha shërbimet Ortopedike/Traumatologjike, nën drejtimin e Dr.spec. Selajdin Boshnjaku.

Ambulanca ortopedike "Shkumbini SB"

Rilindasit

Gjakove, 10 Korrik 1992. Reportazhe mbi dhunen nga ushtria serbe dhe mjekimi i tyre nga Dr.Selajdin Boshnjaku

Gjakovë, 10 korrik 1992: Reportazhë e rrallë mbi dhunën serbe ndaj shqiptarëve në fillim të viteve 90.

Paramilitarët serbë kishin ushtruar dhunë mbi popullatën shqiptare. Ata rrahen brutalisht dhe plagosen shqiptarët që kishin vijuar meshën në kishën katolike në Gjakovë. Terrorizimi i popullatës vazhdoi në mbarë qytetin.
Aktivistët politikë të Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila përfaqësonte 90% të shqiptarëve të Kosovës, përndiqeshin dhe duhej të vepronin në ilegalitet. Ndërsa Shqipëria ishte shumë e varfër dhe e pafuqishme që t'u ndihmojë shqiptarëve në Kosovë dhe Jugosllavi.

Dr.Selajdin Boshnjaku - Ortoped/Traumatolog

Per sherim me te shpejte, ne forme natyrale, pa nderhyrje kirurgjikale !

Ju njoftojme se ne Ordinancen tone specialistike “Shkumbini SB” kemi filluar me perdorimin e metodes me te re ne Ortopedi (PRP-Platelet Rich Plasma-Plazma e pasuruar me trombocite) per here te pare ne Kosove ne trajtimin e rasteve ortopediko -traumatologjike.
Permes kesaj metode te re dhe efikase, tanime te njohur ne gjithe boten edhe ne sferat tjera te mjekesise,merret nje sasi e gjakut prej 20-40 ml nga vete pacienti,nga e cila ndahen 3-5 ml PRP(plazme e pasuruar me trombocite) dhe kjo sasi injektohet ne vendin ku ka nevoje pacienti,me c’rast mund te trajtojme keto semundje si vijojn:
Entesitet, rupturat(shkyerjet e pjeseshme ) te muskujve, tendineve e ligamenteve, tendinitet, arthrozen e gjurit(hargjimin e kartilagos ne gju)shkyerjen e pjesshme te manzhetes rrotatore te krahut,tendinopatine e tetives se Akilit, epikondylitet(brryli I tenisereve) etj.
Gjithashtu kjo metode tani me e perhapur shume tek sportistet eminent ne bote bene pershpejtimin e sherimit tek nje numer i madhe i lendimeve sportive,te muskujve, tendineve,ligamenteve.
Pra pa ndihmen e ilaqeve dhe me nje pjese te gjakut te vete pacientit(plazmen e pasuruar me trombocite) kemi mundesi te trajtojme nje mori semundjesh dhe lendimesh ne ortopedi.

Dr.Selajdin Boshnjaku - Ortoped/Traumatolog
Ordinanca Specialistike Ortopedike “Shkumbini SB” Rr. Washingtoni Lok nr 18, Gjakove

044-158 538
044-188-021
044-283-061

youtu.be

Deformimet e shputave te kembeve te femijet

Deformimet e shputave tek femijet dhe trajtimi i tyre .

Deformimet e shputave te kembeve te femijet

youtu.be

SOT - MJEKU: DEFORMIMET E SHPUTAVE, 01 06 2013

Deformimet e shputes !

SOT - MJEKU: DEFORMIMET E LINDURA TE SHPUTAVE, 01 06 2013

's cover photo

PRP ne sport!
Shume sportist te njohur kane zgjedhur tretmanin PRP me rezultate te suksesshme .
Nder te shumte permendim :
Kobe Bryant -Basketbollist.
Tiger Woods - Kampioni i Golfit.
Hines Ward - MVP SuperBowl.
Rafael Nadal - Teniser.
Bartolo Colon - Baseball.

Per sherim me te shpejte, ne forme natyrale, pa nderhyrje kirurgjikale !

Ju njoftojme se ne Ordinancen tone specialistike “Shkumbini SB” kemi filluar me perdorimin e metodes me te re ne Ortopedi (PRP-Platelet Rich Plasma-Plazma e pasuruar me trombocite) per here te pare ne Kosove ne trajtimin e rasteve ortopediko -traumatologjike.
Permes kesaj metode te re dhe efikase, tanime te njohur ne gjithe boten edhe ne sferat tjera te mjekesise,merret nje sasi e gjakut prej 20-40 ml nga vete pacienti,nga e cila ndahen 3-5 ml PRP(plazme e pasuruar me trombocite) dhe kjo sasi injektohet ne vendin ku ka nevoje pacienti,me c’rast mund te trajtojme keto semundje si vijojn:
Entesitet, rupturat(shkyerjet e pjeseshme ) te muskujve, tendineve e ligamenteve, tendinitet, arthrozen e gjurit(hargjimin e kartilagos ne gju)shkyerjen e pjesshme te manzhetes rrotatore te krahut,tendinopatine e tetives se Akilit, epikondylitet(brryli I tenisereve) etj.
Gjithashtu kjo metode tani me e perhapur shume tek sportistet eminent ne bote bene pershpejtimin e sherimit tek nje numer i madhe i lendimeve sportive,te muskujve, tendineve,ligamenteve.
Pra pa ndihmen e ilaqeve dhe me nje pjese te gjakut te vete pacientit(plazmen e pasuruar me trombocite) kemi mundesi te trajtojme nje mori semundjesh dhe lendimesh ne ortopedi.

Dr.Selajdin Boshnjaku - Ortoped/Traumatolog
Ordinanca Specialistike Ortopedike “Shkumbini SB” Rr. Washingtoni Lok nr 18, Gjakove

044-158 538
044-188-021
044-283-061

Dr.Selajdin Boshnjaku - Ortoped/Traumatolog

Want your business to be the top-listed Clinic in Gjakova?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Location

Category

Telephone

Address


Rr Vashingtoni 18
Gjakova
50000

Opening Hours

Monday 15:00 - 19:00
Tuesday 15:00 - 19:00
Wednesday 15:00 - 19:00
Thursday 15:00 - 19:00
Friday 15:00 - 19:00
Other Medical Centers in Gjakova (show all)
Klinika per semundjet  e hundes, fytit dhe vesh*t  - Bardhimed ne Gjakove. Klinika per semundjet e hundes, fytit dhe vesh*t - Bardhimed ne Gjakove.
Bujar Roka Pn. (banesat E Reja Te Dugagjinit)
Gjakova, 50000

Te dielave nuk punohet!

OSNI " INFERMIERIA" SH.P.K OSNI " INFERMIERIA" SH.P.K
Rruga Mazllom Lakuci
Gjakova, 50000

Ordinanca jone me staf profesional , ofron keto sherbime specialistike dhe te mesme mjeksore, NEURO-INTERNISTIKE, INFUZIONE, KATETERIZIME , EKG , EEG, etj

Ordinanca Neuropsikiatrike TRURI Ordinanca Neuropsikiatrike TRURI
Rruga Kasim Uka (afer Spitalit)
Gjakova, 500000

Dr.Agron Këpuska (afër spitalit) Gjakovë [email protected] +377 44 188 080

Ordinanca "ENT MED" Otorinolaringologji Ordinanca "ENT MED" Otorinolaringologji
Marije Shllaku 21
Gjakova, 50000

Ordinanca per veshë,hundë dhe fyt "ENT MED" Doktor specialist: Ilir T. Efendija Gjakove / Kosove 50000 Rruga: Marije Shllaku 21 044-122-442 , 049-122-442

Pro Vet Pro Vet
Kilometri 4te Gjakove-Prizren
Gjakova, 50000

Sherbime Veterinare