Dafota Dent

Faqja zyrtare DafotaDent.

Ordinanca filloj punën ne vitin 1986 duke u bërë ordinanca e parë private ne Gjakovë në krye me Dr.Spec. Nafi Dafota.

Si duhet të kujdesemi për protezat e lëvizshme dhe cfarë ndodhë nëse nuk kujdesemi!?
Tag përsonin që mbanë protezë 👨‍🦳🧓
#DafotaDent #Care #Dentures #Info #Advices #Awareness

Një rast protetikor i punuar me urë zirkoni ne nofullën e sipërme.
#DafotaDent #Care #Prosthodontics

Në këtë rast u zëvendësua ura e Porcelanit me kunora zirkoni E-Max ne katër dhëmbët anterior lartë.
Ndërsa dhëmbët tjerë u zbardhuan me metodën e shtëpisë.
#DafotaDent #Prosthodontics #Care #Zirconia #Emax #Crowns #Homebleaching

Zëvendësimi i urës së vjetër metal-porcelan me urë të re prettau-zirkon në dhëmbët frontal sipër.
#DafotaDent #Prosthodontics #Care #PrettauZirconia

Një rast ortodontik i realizuar me sukses me sistemin e ri te drejtimit pa tela - Nuvola.
#DafotaDent #Care #Orthondotics #Aligners

HAPPY 🦷EW YEAR 2019 !💥
..nga stafi #DafotaDent

Disa nga rastet e fundit të zbardhimeve.
#DafotaDent #Care #TeethWhitening @ Dafota Dent

Urime Krishtlindjet dhe gëzuar festat e fundvitit.
Shëndeti, mbarësia dhe begatia çofshin me ju.
..nga stafi #DafotaDent #MerryChristmas

Një rast i punuar me kompozit për mbylljen e diastemave dhe rregullimin e formës në 4 dhëmbët e sipërm lartë.
#DafotaDent #Care @ Dafota Dent

Një rast nga përditshmëria e klinikës këtë javë ..
Zëvendësimi i kurorës së vjetër nga kompoziti i cili ishte zhvendosur së bashku me rindërtimin (fiber) nga rrënja .
Th. Formimi i ri i kunjit metalik te derdhur , opaker , formimi i kultit të ri dhe veshja me kurorë zirkoni !
#DafotaDent #Care

Aesthetics

Disa raste nga mbyllja e hapësirës në mes dhëmbëve frontal me kompozit, pa e prekur strukturën dhëmbore.
#DafotaDent #Care #CosmeticDentistry

Gëzuar 28 nëntorin të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen! #106 👐🏻
..nga stafi #DafotaDent

Këshilla

Çfarë janë gurëzat dhe çfarë shkaktojnë ato!?
#DafotaDent #Care #Këshilla #Awarness #Info #Advices #Teeth #Calculus

Një rast mjaftë kompleks i përfunduar me sukses.
#toothextraction #gingivitistreatment #endodontics #resinfillings #metalporcelain crowns.
#DafotaDent #Patient #Care

[08/21/18]   Gëzuar festën e Kurban Bajramit për të gjithë besimtarët mysliman!
Urojmë që kjo festë të ju sjellë më shumë shëndet, mirësi, afrimitet dhe dashuri mes njeri-tjetrit.
..nga stafi #DafotaDent

Disa nga rastet e fundit nga terapia restorative.
#DafotaDent #Care #RestorativeDentistry #AestheticFillings

Aesthetics

Rastet me të cilat është aplikuar zbardhimi i brendshëm i dhëmbëve të nxirë (devitalizuar).
#DafotaDent #Patient #Care #InternalBleaching

Rast protetikor i nofullës së sipërme me kurora zirkoni.
#DafotaDent #Patient #Care

Disa raste nga zbardhimet e fundit..

Disa nga rastet e fundit të zbardhimit të dhëmbëve.
#DafotaDent #Bright #Smiles

Aesthetics

Faseta kompoziti për mbylljen e hapësirave dhe përmirësimin e formës së dhëmbëve pa e dëmtuar strukturën dhëmbore.
#DafotaDent #Patient #Care

Me fat Fiter Bajrami të gjithë atyre që e festojnë.
Ju urojmë që kjo festë të ju sjellë shëndet, lumturi dhe begati në familjet e juaja.
Eid Mubarak!
..me respekt stafi #DafotaDent

- Rikonstruktim i dhëmbëve frontal (11,12,21,22) me kurora zirkoni 🎨
- Konturim i mishërave ✂️
- 1 Seancë zbardhim ❄️
#DafotaDent #Patient #Care

Disa nga rastet e fundit të përmirësimit të buzëve me Fillers “JUVEDERM”.
#DafotaDent #CosmeticDentistry #Care

Për të gjithë ata që e festojnë këtë muaj,
ju urojmë agjerim të lehtë dhe një muaj të mbarë.
..nga stafi #DafotaDent

Rehabilitim i harkut të sipërm me kurora metal-porcelan,
Rregullim i “Gummy Smile”.
#DafotaDent #Patient #Care

Pastrim gurëzash & konturim i mishërave ✂️
Terapi restorative ✅
Faseta Kompoziti 🤚🏼
#DafotaDent #Patient #Care

Një paciente e cila nuk ishte e kënaqur nga ana estetike me dhëmbin 12 të rrotuar, iu plotësua dëshira me një kurorë zirkoni.
E njejta procedurë u bë edhe në dhëmbin 22 disa muaj me parë.
#DafotaDent #Care

[04/01/18]   Të gjithë shqiptarëve te besimit katolikë,
Urime Pashkët!
Happy Easter!
..nga stafi #DafotaDent

Nga sot në DafotaDent është shtuar edhe një shërbim i ri: Invisalign Braces !!

LIP FILLER

Nga sot në DafotaDent është shtuar edhe një shërbim i ri: PËRMIRËSIMI I BUZËVE!
Procesi kryhet me metodën më të re (me microcannula) e cila garanton përmirësim të menjëhershëm të buzëve në proporcion me strukturat e tjera të fytyrës, pa dhembje dhe shumë pak edemë.
Materiali i përdorur është: Acid Hialuronik (Juvederm) i cili është produkt natyral (jo sintetik) që gjendet dhe në trupin tonë.
Efekti zgjatë afërsisht 1 vitë, gjatë kësaj kohe produkti metabolizohet nga organizmi duke i kthyer strukturat indore në gjendjen e mëparshme.
Info: +37744650316
#DafotaDent #CosmeticDentistry #Care

Urime Krishtlindjet dhe gëzuar festat e fundvitit.
Shëndeti, mbarësia dhe begatia çofshin me ju.
..nga stafi #DafotaDent

Disa raste nga zbardhimet e fundit..

Disa raste nga zbardhimet e fundit.
#DafotaDent #Patient #Care

[11/28/17]   Gëzuar festat e nëntorit për të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen! #105
..nga stafi #DafotaDent

Disa nga rastet e punuara me faseta kompoziti për të përmirësuar estetiken dhe mbylljen e hapësirave në mes dhëmbëve.
#DafotaDent #Patient #Care

Disa çaste gjatë punës! 😀
#DafotaDent #Care #Staff #Colleagues #Family

Ndërrimi i kunorës së zirkonit në dhëmbin 11, me një kunorë tjetër zirkoni.
#DafotaDent #Aesthetic #Care

Punim protetikor metal-porcelan te dhembeve 11 dhe 12.
#DafotaDent #Patient #Care

[09/01/17]   Gëzuar festën e Kurban Bajramit për të gjithë besimtarët mysliman!
Urojmë që kjo festë të ju sjellë më shumë shëndet, mirësi, afrimitet dhe dashuri mes njeri-tjetrit.
..nga stafi #DafotaDent

Pasojat që vijnë nga mbi përdorimi i biberonit te fëmijët!
#DafotaDent #Patient #Care

Disa raste nga zbardhimet e fundit..

Disa nga rastet e fundit të zbardhimit me laser..
#DafotaDent #bright #smiles

Efektet e saj!

Disa informata të përgjithshme rreth ndikimit të higjenës së keqe orale në shëndetin tonë.
#DafotaDent #Patient #Care

Rehabilitim i plotë i gojës:
Nofulla e sipërme me kunora porcelani,
nofulla e poshtme me protezë subtotale.
Dental laborator: Yll Dafota

Ju dëshirojme shëndet, fat dhe harmoni në familjet e juaja!
..nga stafi #DafotaDent

[05/27/17]   Të gjithë besimtarëve muslimanë ju urojmë festën e Ramazanit dhe agjerim te lehtë!
..nga stafi #DafotaDent

Disa raste nga terapia dhe rindertimi i dhembeve me kompozit.
#DafotaDent

Want your business to be the top-listed Clinic in Gjakova?

Click here to claim your Sponsored Listing.

Videos (show all)

Location

Category

Telephone

Address


Sadik Stavileci
Gjakova
50000

Opening Hours

Monday 08:00 - 20:00
Monday 08:00 - 20:00
Tuesday 08:00 - 20:00
Tuesday 08:00 - 20:00
Wednesday 08:00 - 20:00
Wednesday 08:00 - 20:00
Thursday 08:00 - 20:00
Thursday 08:00 - 20:00
Friday 08:00 - 20:00
Friday 08:00 - 20:00
Saturday 08:00 - 19:00
Saturday 08:00 - 19:00
Other Hospitals in Gjakova (show all)
European Clinic Lab European Clinic Lab
Mic Sokoli 21, Washington P.n
Gjakova, 50000

Analiza ne lëmin e biokimisë,hematologjisë,endokrinologjisë,onkologjisë,seriologjis etj, ku çdo gjë kryhet mbrenda ditës.

European Clinic Kosova European Clinic Kosova
Mic Sokoli
Gjakova, 50000

Spitali special per gjinekologji dhe obstetrike,mundesohen operime me LAPRASCOPY, HYSTEROSCOPY, LINDJE NORMALE dhe LINDJE ME OPERIM .

MIM Spitali MIM Spitali
Magjistralja Gjakove - Prizren Kilometri 2
Gjakova, 50000

• Trajtimi i Prostates me LASER GreenLight XP • Thyerja e gurëve në veshka me Endoskopi StoneLight LASER • ESWL - Thyerje te gurëve me valë elektromagnetike

Poliklinika Kujdesi Poliklinika Kujdesi
Skenderbeu 112
Gjakova, 50000

Gastroenterologji Kardiologji Gjinekologji Pediatri Neurologji Fiziatri Mjekesi familjare Sherb infermierike Barnatore Perballe stacionit policor Gjakove

Oculus Optika Gojani Oculus Optika Gojani
Nëna Tereze
Gjakova, 50000

Dr.Spec Vjollca I. Gojani - Oftalmologe Ordinanca e syrit

Ordinanca Specialistike,Stomatologjike "Fortesa" Ordinanca Specialistike,Stomatologjike "Fortesa"
Vellezerit Frasheri
Gjakova, 50000

Ordinanca Radiologjike "Rentgeni" Ordinanca Radiologjike "Rentgeni"
Rruga Kasim Uka, 10m Afer Spitalit Te Gjakovës
Gjakova, 50000

Ordinanca Radiologjike eshte ne sherbim 24 ore, gjendet 10metra afer Spitalit Regjional te Gjakovës.